1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bartın Valisi Bülent Savur:

Bartın Valisi Bülent Savur:

Bartın Valisi Bülent Savur:
A+A-

Bartın Valisi Bülent Savur, "Başbakan'ın sözlerinin üstüne söz söylemem" dedi. Savur, geçen günlerde Bartın'da siyasi partileri ziyaret etti. Saadet Partisi'ni ziyareti sırasında kendisini İl Başkanı

Bartın Valisi Bülent Savur, "Başbakan'ın sözlerinin üstüne söz söylemem" dedi.
Savur, geçen günlerde Bartın'da siyasi partileri ziyaret etti. Saadet Partisi'ni ziyareti sırasında kendisini İl Başkanı yerine başkan yardımcısının karşılamasına, "Ben Cumhurbaşkanı temsilcisiyim, beni yardımcı karşılayamaz" sözleriyle tepki göstermişti.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da, Bartın Valisinin sözleri üzerine yaptığı açıklamada, "Doğru bulmuyorum, gereken yapılacak" demişti.
Başbakan Erdoğan'ın bu açıklaması üzerine Bartın Valisi Bülent Savur, "Başbakan'ın sözlerinin üstüne söz söylemem" dedi. Vali Savur konuyla ilgili şunları söyledi: "Biz Başbakan'ın lafının üstüne laf söyleyecek bir vali değiliz. Bizim devlet anlayışımız bu şekildedir. Ben bu şekilde terbiye edildim. Başbakan'ımızın, 'Gereği yapılacak' şeklinde bir açıklama yaptığını duyduk. Başbakanlıktan bize gelen resmi bir yazı, bir telefon yok. Başbakanımızın 'Gereği yapılacaktır' sözleri kamuoyunda farklı şekilde yorumlanıyor. Bu sözlerdeki boşluğu dolduracak olan yine Başbakan'ımızdır."
(DK-OA-HO-Y)

12.02.2013 14:16:19 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT