1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Baro Başkanı Kutlubay, Müsiad'ı Ziyaret Etti

Baro Başkanı Kutlubay, Müsiad'ı Ziyaret Etti

Baro Başkanı Kutlubay, Müsiadı Ziyaret Etti
A+A-

Baro Başkanı Eyüp Kutlubay ve yönetim kurulu üyeleri, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şubesi'ni ziyaret ederek, yeni yönetime 'hayırlı olsun' dedi. Ziyarette konuşan Baro B

Baro Başkanı Eyüp Kutlubay ve yönetim kurulu üyeleri, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şubesi'ni ziyaret ederek, yeni yönetime 'hayırlı olsun' dedi.
Ziyarette konuşan Baro Başkanı Eyüp Kutlubay, "Devlet; kişilerin inançlarına, giyeceklerine ve yaşam tarzlarına karışmamalı. Daha önce başörtüsü noktasında 1989'dan beri bir yasak vardı. Bu da kanunsuz yasaktı. Özgürlüklerin yasaklanması, yargı kararlarıyla belirtilmiş bir yasak idi. Ülkemizdeki değişim ve dönüşüm noktasında üst yargı bu uygulamayı değiştirdi gibi. Özgürlüklerde sınırlandırma ancak yasalarla olabilir. Özgürlükleri engellemelere karşıyız" ifadelerini kullandı.
MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin ise, yeni yönetimlerini ziyaretten dolayı Baro Başkanı Kutlubay ve yönetimine teşekkür edip, "Sivil toplum kuruluşları insanların bir araya gelerek oluşturdukları yapılardır. Bu yapılar, devletin kontrolünde ve siyasetin oluşturduğu yapılar değildir. İnsanları ortak paydada birleştirmek gerekir. Bu konuda sivil toplum kuruluşları ve MÜSİAD'a da büyük görevler düşüyor. Bunu gerçekleştirdiğimizi ümit ediyoruz" şeklinde konuştu.
(NA-SO-Y)

11.02.2013 13:10:13 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT