1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Barbie Bebekler İle Büyülü Bir Dünyaya Giriş Yapın

Barbie Bebekler İle Büyülü Bir Dünyaya Giriş Yapın

Barbie Bebekler İle Büyülü Bir Dünyaya Giriş Yapın
A+A-

İnsanlar, özellikle çocuklar, sık sık oyun oynamak isterler. Eski çağlardan bu yana popülerliğini sürdüren oyunlar, asırlar boyunca farklı şekillerde gerçekleştirilmiş etkinliklerdir.

 

                İnsanlar, özellikle çocuklar, sık sık oyun oynamak isterler. Eski çağlardan bu yana popülerliğini sürdüren oyunlar, asırlar boyunca farklı şekillerde gerçekleştirilmiş etkinliklerdir. Eskiden oynanan oyunlar ile günümüzde oynanan oyunlar arasındaki bu büyük fark, daha çok teknoloji denen kavramdan kaynaklanmaktadır. Günümüzde bilgisayar oyunlarının bu denli sevilmesi, teknolojinin nimetlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Teknolojiye ayak uyduran bir oyun karakteri olan barbie piyasaya çıktığı günden bu yana insanların ilgisini çekmeyi başarmaktadır. Bilgisayar oyunlarına konu olmayı başaran barbie, pek çok farklı macera ile kız çocuklarının en iyi dostu olmaya devam etmektedir.

                Barbie oyunları bilgisayar üzerinde oynanabilen oyunlar arasında diğer oyunlardan bazı özellikleri ile ayrılmaktadır. Özellikle anne ve babaları sevindiren bir özellik ise, barbi oyunlarının eğitici ve öğretici yanlarının fazla olmasıdır. Eğlenmek için oyun oynayacak olan çocuklar, farkında olmadan çok şey öğrenmeyi de başaracaktır. Oyunların bu denli yararlı olması, piyasada bulunan kötü şöhretli oyunlara olan ilgiyi de git gide azaltmayı başarmaktadır.

                Barbi 1959 yılında piyasaya ilk olarak sürülen barbi bebeklerin tahtını korumasını sağlamaktadır. Günümüzde üretimi devam eden bu bebeklerin ortaya çıkması ise, bir iş adamının kızını sevindirmek istemesinden kaynaklanmaktadır. Barbara adıyla bilinen bu kız, aslında bu muhteşem güzellikteki bebeklere de ismini vermiş bir insan olarak tarihe geçmiştir.

 

A+A-
ETİKETLER:

HABERE YORUM KAT