1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Banker Bilo Filmi Gerçek Oldu

Banker Bilo Filmi Gerçek Oldu

Banker Bilo Filmi Gerçek Oldu
A+A-

Almanya’ya gitmek için İstanbul’dan bindirildikleri TIR içerisinde Sakarya’ya gelen 9 Suriyeli, arıza yapan TIR’ı tamir için inen sürücünün seslerini duyması üzerine kurtarıldı.


İstanbul’dan yurt dışına yük alan 34 DN 1285 çekici 34 BZ 6515 dorse plakalı TIR sürücüsü Ömer G. gümrük işlemleri ardından Sakarya’nın Akyazı ilçesine geldi. TIR’ın hastane Mahallesi Yeşildirek Camii önünde arıza yapması üzerine tamir için TIR’dan inen Ömer G., dorseden sesler gelmesi üzerine durumu emniyette bildirdi.


Gümrük firması gözetiminde arka kapının mührü söküldükten sonra arama yapan Akyazı Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Almanya’ya gitmek üzere 9 Suriye uyruklu mültecinin olduğu anlaşıldı. Polisin yaptığı ilk tespitte kaçakların TIR’ın yanındaki çelik halatı kestikten sonra bindikleri belirlenirken, olay yerine gelen Akyazı İlçe Emniyet Müdürü Murat Bal, Suriye uyruklu mülteciler ile konuştu.
Hasta olduğu anlaşılan bir mülteci, 112 Acil ambulansı ile Akyazı İlçe Devlet Hastanesine sevk edilirken, diğer mülteciler sorguları yapılmak üzere Akyazı Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

A+A-

HABERE YORUM KAT