1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bank Asya, Konya'da 7'nci şubesini açtı

Bank Asya, Konya'da 7'nci şubesini açtı

Bank Asya, Konyada 7nci şubesini açtı
A+A-

KONYA - Finans sektöründe yatırımlarına bir yenisini ekleyen Bank Asya, Konya'da 7'nci şubesini açtı. Açılışa katılan Bank Asya Genel Müdürü Abdullah Çelik, 2012 yılında 50 yeni şube daha açtık

KONYA - Finans sektöründe yatırımlarına bir yenisini ekleyen Bank Asya, Konya'da 7'nci şubesini açtı. Açılışa katılan Bank Asya Genel Müdürü Abdullah Çelik, 2012 yılında 50 yeni şube daha açtıklarını dile getirerek Türkiye genelinde 250. şubeye ulaştıklarını belirtti.

Zindankale Otoparkı karşısında Zafer Meydanı Şubesi'nin açılışına Konya Sanayi Odası Başkanı Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, Konya Müftüsü Şükrü Özbuğday, Zaman Gazetesi Konya Yayın Temsilcisi Şirin Kabakçı ve Bank Asya yöneticileri ile çalışanları katıldı.

Açılış öncesi konuşma yapan Bank Asya Genel Müdürü Abdullah Çelik, Bank Asya'nın 20 milyar TL aktif büyüklük ve ekonomiye sağladığı nakdi ve gayri nakdi toplam kaynağının 24 milyar TL'ye ulaştığını dile getirdi. Bank Asya'nın Türkiye genelinde bu yıl 50. Şubesini açtığını aktaran Çelik, 2012 yılının kendileri için yatırım yılı olduğunu ifade etti. Konya'ya 2 yıl içinde 3 şube açtıklarını hatırlatan Bank Asya Genel Müdürü, önümüzdeki yıllarda yeni şubeler açarak büyümelerini sürdüreceklerini söyledi.
Bank Asya'nın yurt dışında ilk şubesini Erbil'e açtığını hatırlatan Abdullah Çelik, yıl içinde Hindistan'a da temsilcilik açtıklarını belirtti.

Beyazıt Mahallesi Hüsnü Aşk Sokak Bezirci Sitesi'nde hizmet vermeye başlayan Bank Asya Zafer Meydanı Şubesi, Konya Müftüsü Şükrü Özbuğday'ın okuduğu dualarla açıldı.

Açılış sonrası gazetecilere finans sektörü hakkında değerlendirme yapan Bank Asya Genel Müdürü Çelik, Türkiye'de finans kurumlarının son 10 yılda yüzde 20, bankaların ise yüzde 10 büyüdüğü bilgisini verdi. Çelik, Türkiye'nin ekonomisindeki büyümenin önümüzdeki yıl 2012'ye göre daha iyi olacağı tahmininde bulundu. CİHAN

A+A-

HABERE YORUM KAT