1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bandırma Zabıtası Tabldot Firmalarını Denetledi

Bandırma Zabıtası Tabldot Firmalarını Denetledi

Bandırma Zabıtası Tabldot Firmalarını Denetledi
A+A-

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde zabıta ekipleri tarafından hazır yemek üretimi yapan firmalara yönelik denetim yapıldı. Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri, hazır yemek üretimi yapan iş yerlerini de

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde zabıta ekipleri tarafından hazır yemek üretimi yapan firmalara yönelik denetim yapıldı.
Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri, hazır yemek üretimi yapan iş yerlerini denetledi. Yapılan denetimlerle ilgili olarak konuşan Belediye Başkanı Sedat Pekel, vatandaşlarımızın huzur ve sağlığını tehdit edebilecek her konuda denetim çalışmalarının aralıksız sürdüğünü söyledi. Son dönemlerde hızla gelişen bir sektör olarak öne çıkan hazır yemek ve tabldot firmalarının doğrudan insan sağlığını etkileyebilecek gıda alanında üretim yaptıklarını dile getiren Başkan Sedat Pekel, "Buralardaki üretimlerin hijyenik yapılması çok önemli. Bu alanda çalışan firmalarımızın bu konuda hassas davranacaklarına inanıyoruz. Böyle hassas iş yerlerini sıkı biçimde kontrol ediyoruz. Temizlik ve hijyen konusunda asla taviz vermeyiz" dedi.
Zabıta Müdürlüğü tarafından ruhsatlı olarak çalışan toplam 7 hazır yemek ve tabldot firmasının üretim alanlarında kontroller yapılırken, çalışan personelin ve kullanılan araç-gereç ve malzemelerin hijyene uygun olup olmadığı denetlendi.
(TK-MŞ)

08.01.2013 16:58:40 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT