1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bandırma Sanayi Esnafı Krize Girdi

Bandırma Sanayi Esnafı Krize Girdi

Bandırma Sanayi Esnafı Krize Girdi
A+A-

Merkezi Balıkesir'in Bandırma ilçesinde bulunan Şeker Piliç firmasının üretimi durdurması, Bandırma küçük sanayi sitesinde bulunan esnafı da krize soktu. Bandırma Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperati

Merkezi Balıkesir'in Bandırma ilçesinde bulunan Şeker Piliç firmasının üretimi durdurması, Bandırma küçük sanayi sitesinde bulunan esnafı da krize soktu.
Bandırma Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Hayri Özden, kendisini ziyarete gelen CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça'ya Bandırma küçük sanayi sitesi hakkında bilgi verdi. Beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Milletvekili Havutça'yı ağırlayan Özden, Şeker piliç firmasının krize girmesi sonrasında sanayi sitesinde bulunan 900 esnafın da krize girdiğini söyledi. Özden, Bandırma küçük sanayi sitesinde bulunan 900 iş yeri bu fabrikaya hizmet verdiğini, firmaya hizmet veren sanayi esnafının zor durumda olduğunu belirten konuşmasında, "Şeker Piliç firmasının devletten yaklaşık 24 milyon lira KDV alacağı var. Devlet bu firmaya KDV iadesi yapsın. Firma da esnafa olan borçlarını ödesin, faaliyetlerine devam etsin" dedi.
(TK-MA)

04.02.2013 18:13:03 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT