1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Balya'da Tarihi Koca Cami Restore Ediliyor

Balya'da Tarihi Koca Cami Restore Ediliyor

Balyada Tarihi Koca Cami Restore Ediliyor
A+A-

Balıkesir'in Balya ilçesinde, asırlık Koca Cami'de restorasyon çalışması başlatıldı. Çalışmaların yıl sonuna kadar tamamlanacağını bildiren Belediye Başkan Dündar Cengiz, restorasyon çalışmalarını yak

Balıkesir'in Balya ilçesinde, asırlık Koca Cami'de restorasyon çalışması başlatıldı. Çalışmaların yıl sonuna kadar tamamlanacağını bildiren Belediye Başkan Dündar Cengiz, restorasyon çalışmalarını yakından takip ettiklerini söyledi.
Yıkılmaya yüz tutan Koca Cami de Balıkesir Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nce restorasyon çalışması başlatıldı. İbadete kapatılan camideki çalışmaların yol sonuna kadar tamamlanacağını bildiren Başkan Dündar Cengiz, cemaatin restorasyon çalışmaları bitinceye kadar Reşadiye camisinden yararlanacağını söyledi. Caminin restorasyonu için yoğun bir çalışma yaptıklarını anlatan Başkan Dündar Cengiz, "Restorasyon çalışmasının başlatılmasına sevindik. Çalışmalar tamamlanınca cami yenilenmiş olacak. İlçemizde ikinci cami olan Reşadiye camisine ek yaptık. Restorasyon çalışmaları tamamlanıncaya kadar namazlar Reşadiye camisinde kılınacak" dedi.
(FT-SŞ)

21.01.2013 10:27:40 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT