1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Balya'da Belediye İşçilerinin Yüzü Güldü

Balya'da Belediye İşçilerinin Yüzü Güldü

Balyada Belediye İşçilerinin Yüzü Güldü
A+A-

Balıkesir'in Balya ilçesinde, Disk Genel İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı ile Belediye Başkanı Dündar Cengiz tarafından işçileri sevindiren sözleşme imzalandı. Sözleşmeyle maaşlarına yüzde 25 zam a

Balıkesir'in Balya ilçesinde, Disk Genel İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı ile Belediye Başkanı Dündar Cengiz tarafından işçileri sevindiren sözleşme imzalandı. Sözleşmeyle maaşlarına yüzde 25 zam alan işçiler bayram sevinci yaşadı.
Belediye Meclis Salonu'nda düzenlenen toplu sözleşme görüşmeleri bir saatte tamamlanırken bin 300 lira ile bin 350 lira arasındaki işçi maaşları 2 bin 750 ile 2 bin 800 liraya yükseldi. Örnek bir sözleşme yaptıkların anlatan Disk Genel İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Ahmet Arsan, "Belediye başkanımızın iyi niyetli yaklaşımları sonucu kısa bir sürede ücret ve diğer sosyal yardımlara yüzde 25 oranında zam uygulanarak imza altına alınmıştır. Belediye Başkanımıza, emeğe ve emekçiye göstermiş olduğu bu yaklaşımdan dolayı sendikam ve işçi arkadaşlarım adına teşekkür ederim" dedi. Olanaklar ölçüsünde zam yaptıklarını bildiren Belediye Başkanı Dündar Cengiz, "Her zaman emekçinin hakkına saygılıyız. İşçi arkadaşlarımızla jet hızıyla sözleşme imzaladık. Zamlı maaşlar önümüzdeki aydan itibaren geçerli olacak. Güle güle harcasınlar" dedi.
(FT-SŞ)

01.02.2013 18:18:08 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT