1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Baluken: Kim gelirse gelsin başbakanlık yapmayacak

Baluken: Kim gelirse gelsin başbakanlık yapmayacak

Baluken: Kim gelirse gelsin başbakanlık yapmayacak
A+A-

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Başbakan Davutoğlu'nun görevini bırakacağını açıklamasıyla ilgili olarak, "Bundan sonra gelecek kişi kim olursa olsun, Başbakanlık yapmayacaktır. Saraya bağlı bir memur ataması olacaktır" dedi.

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sokağa çıkma yasaklarının "hukuksuz" olduğunu savunan Baluken, “En temel insani yardım çalışmalarına bile engel oluyorlar. HDP'nin yaptığı bütün çalışmalar engelleniyor. Cizre, İdil, Silopi'ye bir kamyon erzak yardımı bile gönderemiyoruz, engelleniyor. İdil'de belediye hizmetleri engellenirken, çöplerin toplanmasına bile izin verilmiyor" dedi.

HDP Grup Başkanvekili Baluken, sokağa çıkma yasağının uygulandığı yerlerle ilgili Meclis'e araştırma önergesi vereceklerini vurgulayarak, Meclis'te bulunan partilerden ortak komisyon kurulması için destek istedi. 

"MHP'nin hükümete girebileceği yönündeki görüşleri nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusunu yanıtlayan İdris Baluken, 7 Haziran'dan itibaren aleni bir "MHP-AK Parti hükümeti" ile karşı karşıya olduklarını ifade etti.

Bir gazetecinin "Düşük profilli Başbakan tartışmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusu üzerine de Baluken, "Davutoğlu'nun görevden alınmasıyla Başbakanlık makamı ortadan kaldırılmıştır. Bundan sonra gelecek kişi kim olursa olsun Başbakanlık yapmayacaktır. Saraya bağlı bir memur ataması olacaktır" yanıtını verdi.

NTV

A+A-

HABERE YORUM KAT