1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Balkan Göçmenleri Manisa'da Dernek Açtı

Balkan Göçmenleri Manisa'da Dernek Açtı

Balkan Göçmenleri Manisada Dernek Açtı
A+A-

Manisa Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği Lokali'nin açılışı Kuşlubahçe Mahallesi'nde gerçekleştirildi. Manisa'da yaşayan Balkan Göçmenlerinin bir araya gelerek kurduğu Balkan Kültür ve Dayanışma D

Manisa Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği Lokali'nin açılışı Kuşlubahçe Mahallesi'nde gerçekleştirildi.
Manisa'da yaşayan Balkan Göçmenlerinin bir araya gelerek kurduğu Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği Lokali'nin açılışı Kuşlubahçe'de yapıldı. Açılışa MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, MHP Manisa Milletvekili Sümer Oral, Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Belediye Başkan Yardımcısı Azmi Açıkdil, 23. Dönem MHP Manisa Milletvekilleri Mustafa Enöz, Ahmet Orhan, MHP İl Başkanı Tamer Akkal, MHP Merkez İlçe Başkanı Engin Kabadağ, Ülkü Ocakları İl Başkanı Onur Papuçcuoğlu, Belediye Meclis Üyeleri Hüseyin Köroğlu, Haldun Oluç, Mazlum Yüzgider ile birlikte Dernek Başkanı Ramazan Güzel, dernek yöneticileri, davetliler ve mahalle sakinleri katıldı. Açılış öncesinde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Cengiz Ergün, kendilerini bir araya getirdiği için Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği yöneticilerine teşekkür ederken, "Geçtiğimiz hafta içerisinde Manisa'da biliyorsunuz hemşeri dernekleri adı altında bir festival organize ettik. Festivalde 18 hemşeri derneğimizi bir araya getirdik. Eğer bizde Manisa'da yaşıyorsak, Manisa'nın havasını soluyup, bu kentin suyunu içiyorsak el birliğiyle Manisalılık ruhunu oluşturmamız gerekiyor. Bu kapsamda kentimizde ilk defa birlikte olabilmenin mesajlarını verdik. Manisa'da yaşayan tüm hemşerilerimiz de Manisa'dayız, Manisalıyız ruhuyla hareket ederek, güzel bir örnek sergilediler. Bugün bu birlikteliğimizde bunun güzel bir göstergesidir. Bu dernek Lokalinin açılışına öncülük eden başkanı ve yöneticilerine teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.
Açılış öncesinde birer konuşma yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüt Karakaya ve MHP Manisa Milletvekili Sümer Oral'da hayırlı olsun dileklerinde bulundular.
Konuşmaların ardından Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği Lokali'nin açılış kurdelesini, MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, MHP Manisa Milletvekili Sümer Oral, Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ramazan Güzel ve davetliler hep birlikte kesti. Açılışın ardından davetlilere ikramlarda bulunuldu.
(AY-ÖND-Y)

21.12.2012 20:17:46 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT