1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Balkan Buz Hokeyi Birliği 2013 Gelişim Kampı Kocaeli'nde Düzenlenecek Sinan Uslu Ankara

Balkan Buz Hokeyi Birliği 2013 Gelişim Kampı Kocaeli'nde Düzenlenecek Sinan Uslu Ankara

Balkan Buz Hokeyi Birliği 2013 Gelişim Kampı Kocaelinde Düzenlenecek  Sinan Uslu    Ankara
A+A-

Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu (IIHF) Balkan Buz Hokeyi Birliği 2013 Gelişim Kampı 30 Ocak-3 Şubat 2013 tarihleri arasında Kocaeli'de gerçekleşecek. Slovenya, Hırvatistan, Romanya, Bulgaristan, Y

Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu (IIHF) Balkan Buz Hokeyi Birliği 2013 Gelişim Kampı 30 Ocak-3 Şubat 2013 tarihleri arasında Kocaeli'de gerçekleşecek. Slovenya, Hırvatistan, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan,Sırbistan ve Türkiye'den yaklaşık 220 katılımcının yer alacağı kampta 5 farklı gelişim programı yer alacak.
7 farklı ülkeden 52 sporcu ve 10 antrenörün katılacağı onaltı yaş altı sporcu gelişim programı, hakem gelişim programı, antrenör gelişim programı, öğren ve oyna sporcu gelişim programı, öğren ve oyna eğitmen programı IIHF antrenörleri ve eğitmenleri tarafından gerçekleştirilecek. Kamp hazırlıkları için Kocaeli ye gelen IIHF Spor Direktörlerinden Darryl Easson ve çeşitli ülkelerden gelen IIHF eğitmenleri kamp ile ilgili incelemelerde bulundu. Easson, Kocaeli'de yapılacak olan kampın Türkiye ve Balkan ülkeleri için çok büyük bir fırsat olduğunu Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu'nun bu önemli organizasyona ev sahipliği yapmasından dolayı minnettar olduklarını belirtti.
Kamp boyunca gelişim programları IIHF Gelişim Direktörü, Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Dış İlişkiler Kurulu Başkanı Serhat Enyüce ve Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Gelişim ve Altyapı Direktörü Ferhat Tözünler tarafından yönetilecek.
TBHF Başkanı Orhan Duman yaptığı açıklamada, "Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu (IIHF), Balkan Buz Hokeyi Birliği (BIHU) ve Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu'nun (TBHF) ortaklaşa düzenleyeceği böyle önemli bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Temennimiz bu tarz gelişim organizasyonlarının sayılarını çoğaltmak ve gerçekleşen eğitimler ile kaliteyi arttırıp Türk Buz Hokeyinin çıtasını yükseltmektir" ifadelerini kullandı.
(SU-EYB-S)

29.01.2013 16:20:21 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT