1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Balın İlk Hasadı Kobanili Ailelere

Balın İlk Hasadı Kobanili Ailelere

Balın İlk Hasadı Kobanili Ailelere
A+A-

Van Büyükşehir Belediyesi'nin yıl içerisinde başlattığı 'Arıcılığı Geliştirme Projesi' kapsamında elde edilen ilk hasat, kentte bulunan Kobanili ailelere dağıtıldı.


Van'ın Gevaş ilçesinde yaklaşık 6 ay önce Van Büyükşehir Belediyesi eş başkanları Hatice Çoban ve Bekir Kaya tarafından başlatılan 'Arıcılığı Geliştirme Projesi'nin ilk hasadı alındı. Projenin başladığı gün eş başkanlar ilk hasadın Kobani'ye gönderileceği sözünü verirken, yine çiftçiler de ilk yıl aldıkları tüm hasadı Kobanili ailelere vereceklerini söylemişti. Alınan ballar bugün Kobanili ailelerin yaşadığı konteyner kente götürülerek burada ailelere verildi.

Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Hatice Çoban, Genel Sekreter Yardımcısı Suat Türk ve Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Şerif Kayalık da, aileleri ziyaret ederek bir süre görüştü. Daha sonra bir kavanoz bal açan Eş Başkan Çoban, konteyner kentteki tüm çocuklara tadımlık bal yedirdi. Eş Başkan Çoban, "Sezon başında başlattığımız bu projenin ilk gününde elde edeceğimiz ilk hasadı Kobanili ailelere göndereceğimizi söylemiştik. Elde ettiğimiz tüm ürünü bugün ailelerimize dağıttık. İnşallah bu projeyi daha da geliştirerek gelecek yıl halkımızla bu ürünleri paylaşırız" dedi.

Belediyelerin yaptıkları hizmetleri halka ulaştırabildikleri oranda başarılı olabileceklerinin altını çizen Çoban, "Bizler halkı üretime teşvik edici, halkçı bir belediyecilik yapıyoruz. İnsanlarımızı birçok alanda hem üretime sevk ediyoruz hem de gençlerimiz, kadınlarımız ve insanlarımız bir meslek ediniyorlar. İlk ürünümüzü tadan çocuklar oldu. Umarım elde edeceğimiz ürünlerin tamamını halkımızla paylaşma durumuna ulaşabiliriz. Emeği geçen tüm arkadaşlarımızın emeğine sağlık” dedi.

Çoban daha sonra aileleri tek tek gezerek hem sorunlarını dinledi, hem de ihtiyaçlarını sordu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT