1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Balıkesir'de Sis

Balıkesir'de Sis

Balıkesirde Sis
A+A-

Balıkesir'de hafta sonu etkili olan yoğun sis yaşamı olumsuz etkiledi. Balıkesir kent merkezinde özellikle akşam saatlerinde bastıran sis ve soğuk hava hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Özellikle ara

Balıkesir'de hafta sonu etkili olan yoğun sis yaşamı olumsuz etkiledi.
Balıkesir kent merkezinde özellikle akşam saatlerinde bastıran sis ve soğuk hava hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Özellikle araç trafiğinde görüş mesafesinin kısaldığı sisli havada vatandaşlar da görüş kısıtlığı nedeniyle zorluk yaşarken, sisli hava ile birlikte kendini gösteren hava kirliliği de nefes almayı zorlaştırıyor. Meteoroloji yetkilileri, sis nedeniyle şehir merkezinde yer yer 10 metreye kadar düşen görüş mesafesinin bilhassa araç sürücüleri için tehlike oluşturabileceğini belirtirken, gece yarısından sonra ise şehir merkezinin dışında da yoğun sis nedeniyle görüş mesafesinin 1-2 metreye kadar düşebileceğini belirterek hem sürücüleri hem vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

KAR GELİYOR
Bu arada, akşam saatlerinde başlayan sis sabah saatlerine kadar yoğunlaşarak devam ederken, gündüz yağan yağmur ile sisin etkisi kayboldu. Haftanın ilk günü hafif şekilde başlayan yağmurun yarın ve yarından sonra da devam edeceği, perşembe ve cuma günleri ise Balıkesir'de kar yağışının beklendiği kaydedildi. Bu hafta 10 ila 13 derece dolaylarında seyreden hava sıcaklığının ise perşembe ve cuma günleri 2 ila 2 derece dolaylarında olacağı tahmin ediliyor.
(YU)

17.12.2012 16:27:48 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT