1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Balıkesir'de Kuntao Sanatı

Balıkesir'de Kuntao Sanatı

Balıkesirde Kuntao Sanatı
A+A-

Balıkesir Karate Kulübünde Kontau dersleri başladı. Milli Karate Takımı eski Antrenörlerinden Mehmet Aygün tarafından verilecek derslerde savunma sanatı öğretilecek. Kuntao'nun Türkiye'ye gelişini sağ

Balıkesir Karate Kulübünde Kontau dersleri başladı. Milli Karate Takımı eski Antrenörlerinden Mehmet Aygün tarafından verilecek derslerde savunma sanatı öğretilecek.
Kuntao'nun Türkiye'ye gelişini sağlayan Doç. Dr. Sifu Kubilay Akman'ın öğrencilerinden Tamer Tosun tarafından uzun süre eğitim alan ve bu sporu Türkiye'ye yaymak istediklerini söyleyen Mehmet Aygün, Kuntau sanatının Güney Shaolin tapınağının yıkılması ile tapınaktan ayrılmak zorunda kalan Keşişler tarafından Güney Çin'de Hokken Çinlileri arasında yayıldığını ve şimdi ise bir çok ülkede yaygın hale geldiğini söyledi. Kuntaou'nun yıkıcı bir dövüş sistemi olduğunu söyleyen Aygün, "Bu sporda özellikle hızlı hareketler, yumruk, kısa mesafe tekme, diz, dirsek, kırma, kitleme, avuç içi vuruşlar ,bıçak, sopa ve benzeri bütün savunma teknikleri mevcuttur" dedi.
(TS-YU)

24.01.2013 15:12:49 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT