1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Balıkesir'de Kapkaç Ve Yankesicilik

Balıkesir'de Kapkaç Ve Yankesicilik

Balıkesirde Kapkaç Ve Yankesicilik
A+A-

Balıkesir'de meydana gelen 3 ayrı kapkaç ve yankesicilik olayının şüphelileri polis tarafından kıskıvrak yakalandı. Edinilen bilgiye göre, Hasan Basri Çantay Mahallesindeki ilk olayda yolda yürüyen

Balıkesir'de meydana gelen 3 ayrı kapkaç ve yankesicilik olayının şüphelileri polis tarafından kıskıvrak yakalandı.
Edinilen bilgiye göre, Hasan Basri Çantay Mahallesindeki ilk olayda yolda yürüyen bir bayanın kol çantası kimliği belirsiz kişilerce kapkaç suretiyle çalındı. Plevne Mahallesindeki başka bir olayda ise Eser Caddesi üzerinde faaliyet gösteren markete gelen iki şüpheli, iş yerini çalıştıran şahsın yüzüne göz yaşartıcı gaz sıktıktan sonra içerideki malzemeleri yağmalamaya çalıştı. Üçüncü olarak ise Bahçelievler Mahallesi, 100. Yıl Caddesi üzerinde bir kişiyi darp edip bacağından bıçaklayan kimliği belirsiz şüpheliler olay yerinden kaçtı. Aynı gece meydana gelen olaylarla ilgili harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerin yürüttüğü titiz çalışma sonucunda İ.G., E.T ve Ş.Ü. isimli toplam 3 kişinin, 1. Gündoğan Mahallesinde olayda kullandıkları belirtilen otomobil ile birlikte yakalandıkları bildirildi. Haklarında, "Yağma, kesici aletle yaralama ve yağmaya teşebbüs" iddiasıyla adli makamlara teslim edilen 3 şüpheli de tutuklanarak Balıkesir L Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.
Polis; yakalanan şahıslardan İ.G. adına kayıtlı araç içerisinde yapılan aramada 2 adet bıçak, 1 adet tahta jop, 1 adet siyah renkli kar maskesi ve 1 adet göz yaşartıcı gaz spreyi elde edildiği, ayrıca; Kapkaç suretiyle yağmalanan bayana ait, kol çantası, nüfus cüzdanı ve 1 adet cep telefonu ele geçirildiği, malzemelerin tutanak ile sahibine teslim edildiği bildirildi.
(YU)

13.12.2012 16:09:56 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT