1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Balıkesir Üniversitesinde Osmanlı Tarihi Ele Alındı

Balıkesir Üniversitesinde Osmanlı Tarihi Ele Alındı

Balıkesir Üniversitesinde Osmanlı Tarihi Ele Alındı
A+A-

Balıkesir Üniversitesinde (BAÜ) Osmanlı tarihi ele alındı. BAÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından Fen-Edebiyat Fakültesi konferans salonunda 'Diziler ve Filmler Kıskacında Osmanlı Tarihini Doğru

Balıkesir Üniversitesinde (BAÜ) Osmanlı tarihi ele alındı.
BAÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından Fen-Edebiyat Fakültesi konferans salonunda 'Diziler ve Filmler Kıskacında Osmanlı Tarihini Doğru Anlamak' konulu konferans düzenlendi. Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi ve Cine 5 TV kanalındaki Tarih ve Medeniyet programının yapımcısı Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil'in konuşmacı olduğu etkinlikte Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oktay Arslan, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Teke, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Zübeyde Güneş Yağcı ve Genel Sekreter Orhan Durak izleyiciler arasında yer aldı. Tarih Bölümü öğretim elemanları ile öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği konferansta konuşan Şimşirgil, günümüzde televizyon kanallarında ortaya konulan yapımlarda, dizi yapımcılarının ve senaristlerin tarihi anlatırken birçok yanlışlık yaptıklarını ifade etti. Şimşirgil, yapılan yanlışlıklar nedeniyle toplumun tarihi yanlış öğrendiğini belirterek, dizilerin ve filmlerin yurt dışında da yayınlanmasıyla Türk tarihinin ve kültürünün yanlış tanındığına ve öğrenildiğine dikkat çekti.
Program sonunda kendisini dinleyenlere teşekkürlerini sunan Şimşirgil'e, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Teke tarafından çiçek takdim edildi.
(YU)

21.12.2012 18:05:10 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT