1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Balıkesir Gazeteciler Cemiyetinden, "yıpranma" Teşekkürü

Balıkesir Gazeteciler Cemiyetinden, "yıpranma" Teşekkürü

Balıkesir Gazeteciler Cemiyetinden, yıpranma Teşekkürü
A+A-

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti, TBMM'de kabul edilen "yıpranma hakkı" için Başbakana teşekkür etti. BGC başkanı Ramazan Demir, "10 ocak tarihi gazeteciler için yeniden anlam kazandı" dedi. BGC'den

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti, TBMM'de kabul edilen "yıpranma hakkı" için Başbakana teşekkür etti. BGC başkanı Ramazan Demir, "10 ocak tarihi gazeteciler için yeniden anlam kazandı" dedi.
BGC'den yapılan açıklamada, gazetecilere yıpranma hakkının geri iadesini sağlayan düzenleme için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a teşekkür edildi. BGC başkanı Ramazan Demir, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın 'Anadolu basınının hamisi' olduğunu söyledi. Gazeteciler Cemiyeti'den yapılan açıklamada, 2008'de yapılan yasal düzenleme ile iptal edilen yıpranma haklarının yeniden verilmesinin, özellikle Anadolu'da çok zor şartlar altında görev yapan gazetecilere moral motivasyon niteliği taşıdığı vurgulandı. 10 Ocakların çalışan gazeteciler için yeniden bir anlam kazandığına işaret edilen açılamada, Balıkesir Gazeteciler Cemiyetinin yıpranma hakkının iadesi amacıyla Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç nezdinde geçmişte girişimlerde bulunduğu hatırlatıldı. BGC açıklamasında şu görüşlere yer verildi:
''10 Ocak 1961 yılında kazanılan hakkın bir düzenlemeyle ortadan kaldırılması sonucu son 5 yılda buruk olarak kutladığımız 'Çalışan Gazeteciler Günü'nün 52. yılında, fiili hizmet süresi zammının çalışan gazetecilere verilmesi camiamıza ve meslektaşlarımıza en anlamlı hediye oldu. Çalışan Gazeteciler Günü yeniden bir anlam kazandı. Anadolu çok zor şartlar altında görev yapan gazetecilere moral kaynağı oluşturdu. Balıkesir Gazeteciler Cemiyetinin 50. yılını kutladığı iki yıl önceki törene 'şeref konuğu' olarak katılarak 'yıpranma' yolundaki taleplerimizin takipçisi olan Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bata olmak üzere, yıpranma hakkının iadesi noktasında çok önemli katkı ve ilgilerini yakinen bildiğimiz ve 'Anadolu Basınının hamisi' olarak gördüğümüz Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a camiamız adına teşekkür ediyoruz. Yıpranma hakkının meslektaşlarımıza hayırlı olması dileğiyle, çalışmalarında başarılar diliyoruz.''
BGC'nin açıklamasında, yıpranma haklarının iadesi gibi bir diğer müjdeli haberin ise terör örgütü propagandası suçundan tutuklu olmayan gazeteciler için de beklediği kaydedildi.
(YU)

11.01.2013 14:41:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT