1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Balıkesir Chp Kadın Kollarından Açıklama

Balıkesir Chp Kadın Kollarından Açıklama

Balıkesir Chp Kadın Kollarından Açıklama
A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanlığı, kadınlara seçme ve seçilme hakkı verilişinin yıl dönümünde basın açıklamasında bulundu. CHP Merkezi İlçe Başkanlığı'nda

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanlığı, kadınlara seçme ve seçilme hakkı verilişinin yıl dönümünde basın açıklamasında bulundu.
CHP Merkezi İlçe Başkanlığı'nda düzenlenen basın açıklamasında konuşan CHP Balıkesir Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Sabriye Yiğit, kadınların artık seçilmek ve yönetmek istediklerini vurguladı. Yiğit, "78 yıllık süreçte biz kadınların kazanımlarını daha ileriye taşıması beklenirken, bugün itibarı ile gelinen nokta hiç iç açıcı değildir. 12 Haziran 2011 seçimleri ile TBMM'deki milletvekillerinin sadece yüzde 8'i, hükümetteki 26 bakandan sadece 1'i kadındır. Ülkemizde yerel yönetimlerdeki kadın oranı yüzde 2,5'tir. 2 bin 924 belediye başkanının 26'sı, 34 bin 210 muhtardan 65'i kadındır. 81 valinin 1'i, 103 rektörden 5'i, 80 müsteşar yardımcısından 3'ü kadındır. Malesef ki 26 müsteşar arasında hiç kadın yok. Cumhuriyet Halk Partisi olarak eğitim, sağlık, istihdam, siyaset alanlarında kadınların erkeklerle eşit, özgür ve dayanışma içinde olabilecekleri bir Türkiye ve cumhuriyetle kazanılmış hakların korunarak yaşatılması için mücadele ediyoruz. Bugün 5 Aralık, kadına seçme ve seçilme hakkı verilmesinin yıl dönümü. Artık seçmek yetmiyor, seçilmek ve yönetmek istiyoruz" dedi.
(BD-MŞ)

05.12.2012 13:01:15 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT