1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Balık Fiyatları Düştü

Balık Fiyatları Düştü

Balık Fiyatları Düştü
A+A-

Kış mevsiminin fazla soğuk gitmemesi nedeniyle balık satışların az ve fiyatın da arz talep konusundan düşük olduğu bildirildi. Malatya Kasap Pazarı'ndaki balık Satan Esnaflar, Balık fiyatların düş

Kış mevsiminin fazla soğuk gitmemesi nedeniyle balık satışların az ve fiyatın da arz talep konusundan düşük olduğu bildirildi.
Malatya Kasap Pazarı'ndaki balık Satan Esnaflar, Balık fiyatların düşük olduğunu ifade etti.
Reşit Aydoğmuş isimli esnaf, "20 yıldır balık işi yapıyorum. Bugünlerde fiyatlarımız çok düşük. Bu düşük fiyattan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızı kasap pazarına bekliyoruz" dedi.
Serhat Buluş isimli balık satıcısı ise "25 yıldır kasap pazarında esnaflık yapıyorum. Kasap pazarında balık fiyatları istediğimiz gibi değil. Alabalık 6 ÜL, Hamsi 10 TL" şekilde konuştu.
Esnaf Fevzi Acet de, "Malatya'da balık kültürü fazla yok diye bilirim. Çünkü diğer illerde yaz da kışta balık satışları iyi. Malatya'da ancak hava soğuk olunca, yani derece sıfırın altına inince ve kar yağınca Balık satışları iyi oluyor" ifadelerini kullandı.
Balık fiyatları şöyle belirtildi: "Alabalık 6,5 TL, Hamsi 8-10 TL, Levrek 13 TL, Çupra 14 TL, Deniz somunu 10 TL, İstavrit 6-8 TL, Uskumru 6-7 TL,
(NA-ÖK-Y)

12.02.2013 16:38:24 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT