1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bal Üreticisi, Teselliyi 'kara Kovan'da Buldu

Bal Üreticisi, Teselliyi 'kara Kovan'da Buldu

Bal Üreticisi, Teselliyi kara Kovanda Buldu
A+A-

Hisarcık ilçesinde yaz mevsiminde görülen aşırı hava sıcaklığı ve yeterli yağış olmaması yüzünden bal üreticileri fenni kovan balı hasadında hayal kırıklığı yaşarken, yeni başlanan kara kovan balı has

Hisarcık ilçesinde yaz mevsiminde görülen aşırı hava sıcaklığı ve yeterli yağış olmaması yüzünden bal üreticileri fenni kovan balı hasadında hayal kırıklığı yaşarken, yeni başlanan kara kovan balı hasadında yüzleri güldü.
Bal üreticilerinden Mehmet Ali Uludoğan, yaptığı açıklamada, "İlçemizin yaz mevsiminde aşırı sıcaklık ve yeterli yağış almaması arıların nektar akışı, ayrıca oğul çıkarma da durmuştu. Bunun neticesinde fenni kovan balı üretimi kovan başına 2-3 kiloya kadar düştü. Sonbaharda kırağı ve karın yağmasıyla yaptığımız kara kovan balı hasadında üretim kovan başı 7 kilo dolaylarına kadar çıkması bizim için teselli kaynağı oldu. Hasat ettiğim tamamen organik fenni kovan balının kilosunu 40 liradan, kara kovan balının kilosunu ise 60 liradan kendi işlettiğim markette satıyorum. Vatandaş kara kovan balını fiyatı yüksek olduğu için genellikle şifa niyetine alıyor" diye konuştu.
(MU-EFE)

08.12.2012 12:03:28 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT