1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bakkal, Pastane Ve Lokantacı Esnafa Yönelik Hijyen Eğitimi Düzenlenecek Nevşehir

Bakkal, Pastane Ve Lokantacı Esnafa Yönelik Hijyen Eğitimi Düzenlenecek Nevşehir

Bakkal, Pastane Ve Lokantacı Esnafa Yönelik Hijyen Eğitimi Düzenlenecek  Nevşehir
A+A-

Nevşehir'de Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından fırıncı ve pideci esnaflara düzenlenen hijyen eğitiminin 2. etabında bakkal, pastane ve lokantacı esnaflara eğitim verilecek. Esnaf ve Sa

Nevşehir'de Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından fırıncı ve pideci esnaflara düzenlenen hijyen eğitiminin 2. etabında bakkal, pastane ve lokantacı esnaflara eğitim verilecek.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı İsmail Ördü yaptığı açıklamada, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın Türk Gıda Kodeksi Ekmek ve Ekmek çeşitleri Tebliği'nin 4 Ocak 2012 tarihli ve 28163 sayılı Resmi Gazetede yayımlandığını hatırlatarak söz konusu tebliğin EK-2'nin 10. maddesinde; 'Bu tebliği kapsamında faaliyet gösteren gıda işletmecileri sorumluluk alanları ile ilgili çalıştırdıkları personelin gıda hijyeni ile ilgili konularda eğitilmelerini sağlarlar' hükmünün yer aldığını kaydetti. Bu hüküm gereğince 06 Temmuz 2012 tarihinde TESK ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı arasında ekmek üretiminde, dağıtımında ve satışında çalışan personel ile fırınların uzantısı olmayan ekmek satış yerlerindeki ekmek satışı yapan personele, genel gıda hijyeni konularında eğitilmelerini sağlamak amacıyla bir işbirliği protokolü imzalandığını ve esnaf birliklerinin bu konuda yetkili kılındığını belirten Ördü, "Bu kapsamda Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Birliğimiz tarafından eğitimlere başlanmış olup; ilk etapta ekmek ve pide üretimi yapan firmaların işletmecileri ile üretim ve dağıtım kısımlarında çalışan personellerine yönelik eğitim verilmiştir. İkinci eğitim programımız bakkal, büfe, bayi, pastane, lokantacı esnafımıza yönelik olarak düzenlenecek ve eğitim sonunda sertifika verilecek. Başvurular Birlik Başkanlığımıza yapılacak" dedi.
(MÖZ-ZB-Y)

17.01.2013 13:49:45 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT