1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bakka Kalkınma Kurulu Toplantısı

Bakka Kalkınma Kurulu Toplantısı

Bakka Kalkınma Kurulu Toplantısı
A+A-

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Toplantısı Bülent Ecevit Üniversitesi'nde gerçekleştirildi. Bülent Ecevit Üniversitesi Arif Amirov Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen BAKKA Kalkınm

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Toplantısı Bülent Ecevit Üniversitesi'nde gerçekleştirildi.
Bülent Ecevit Üniversitesi Arif Amirov Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen BAKKA Kalkınma Kurulu Toplantısına, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal, BAKKA Genel Sekreteri Faruk Tezel, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, ¬Bartın TSO Başkanı İsmail Toksöz, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Aslıhan Külekçi Uğur, Çalışma ve İş-Kur Müdürü Gönül Demirsu, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.
Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunduğu toplantıda başkanlık divanı oluşturuldu. Yoklamanın ardından katip üye Ömer Gülay tarafından bir önceki Kalkınma Kurulu Toplantısı sonuç bildirgesi okundu. BAKKA Genel Sekreteri Faruk Tezel, toplantının açılış konuşmasını yaptı. Tezel, "2012 yılının ikinci yarısında gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerden kısaca bahsedecek olursak, bunlardan en önemlisi 2013 yılının mali destek programlarına yönelik hazırlıkların tamamlanmış olması, gerekli rehber hazırlıkları, bütçe çalışmalarından sonra gerekli onayların da alınarak 2013 yılı mali destek programlarının ilan edilmesidir. 2013 yılı KOBİ Mali destek programı 30 Kasım 2012 tarihinde, küçük ölçekli alt yapı destek programı ise 3 Aralık 2012 tarihinde ilan edilmiş olup programla ilgili toplantıların altı ayrı merkezde eğitim toplantıları ise üç il merkezinde gerçekleştirilmiştir. 4 milyon Türk Lirası toplam bütçesi olan KOBİ Mali Destek Programı ve 4,5 milyon Türk Lirası bütçesi olan küçük ölçekli alt yapı mali destek programı hakkında detaylı bu günkü toplantımızda arkadaşlarımız aktaracaklar" dedi.
Karabük Üniversitesi Rektörü ve Kalkınma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Burhanettin Uysal, "Benim konuşmamdan sonra uzman arkadaşlar 2013 yılında verilecek olan mali ve teknik destek konusunda bilgilendirme yapacaklar. Bunun neticesinde de sizlerin değerli görüşleri alınacak. Bölgesel kalkınma ulusal stratejisi çerçevesinde 2014-2023 yıllarını içeren bir plan taslağı var. Katılımınızdan dolayı şükranlarımı arz ediyorum. Ama şunu da belirtmek istiyorum. Zonguldak-Bartın-Karabük illeri olarak kalkınmayı biz birlikte gerçekleştireceğiz. Bunun için kalkınma ajansları kuruldu. Uzaydan birisi gelip bizi kurtarmayacak. Başka şehirden birileri gelip bizleri kurtarmayacak. Ne söylememiz gerekiyorsa, önceliğimizin ne olduğunu belirtmek gerekiyorsa gelip burada söyleyeceğiz. Kayıtlara geçireceğiz. Gerçekleşmese bile bunun takipçisi olacağız" diye konuştu.
Açılış konuşmalarının ardından 2013 yılı Mali Destek Programı ve teknik destekler hakkında uzmanlar tarafından bilgilendirilme sunumu gerçekleştirildi. BGUS kapsamında bölgede yapılan çalışmalar neticesinde hazırlanan raporun kurulun görüşlerine sunulması ve belirlenen önceliklerin değerlendirildiği toplantıda, yeni dönem bölge planı kapsamında yapılan çalışmalar hakkında kalkınma kurulu bilgilendirildi. Katılımcıların görüşlerinin alındığı toplantıda, bir sonraki toplantının yeri ve tarihi belirlendi.
(OA-OA-Y)

26.12.2012 12:59:29 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT