1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bakıcı'dan Kitap Toplama Kampanyasına Destek

Bakıcı'dan Kitap Toplama Kampanyasına Destek

Bakıcıdan Kitap Toplama Kampanyasına Destek
A+A-

Bozüyük İlçe Halk Kütüphanesi tarafından "Oku, evde saklama, kütüphaneye bağışla" sloganı ile başlatılan kitap toplama kampanyasına Bozüyük Belediye Başkan Vekili Fatih Bakıcı da destek verdi. Bozü

Bozüyük İlçe Halk Kütüphanesi tarafından "Oku, evde saklama, kütüphaneye bağışla" sloganı ile başlatılan kitap toplama kampanyasına Bozüyük Belediye Başkan Vekili Fatih Bakıcı da destek verdi.
Bozüyük İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Mukaddes Gündüz, ilçe genelinde başlattıkları kitap toplama kampanyası hakkında bilgi vermek üzere Belediye Başkan Vekili Fatih Bakıcı'yı makamında ziyaret etti. Bakıcı'ya kampanya detaylarını aktaran Gündüz, maksatlarının evlerde bulunan okunmuş ve atıl durumda olan kitapların kütüphane bünyesine kazandırılarak tekrar tekrar okunmasını sağlamak olduğunu söyledi. Gündüz, Türk toplumunda kitap okuma sayısının nüfusun 10 binde bir olduğunu , 6 kişiye 1 kitap düştüğünü söyledi. İnsanların, kitapların pahalı olduğu yönündeki bahanelerle kitap okumadığına dikkat çeken Gündüz, "Bu kampanya ile kütüphanemizdeki kitap sayısını arttırarak insanlarında daha fazla kitap okumasını hedefliyoruz. Bizim kampanyamızla insanlar çok daha fazla kitabı bedava okuma imkanı elde etmiş olacaklar" dedi.
Başkan Vekili Fatih Bakıcı, başlatılan kitap toplama kampanyasının çok iyi düşünülmüş bir kampanya olduğunu belirterek, faydalı olacağına inandığını bildirdi. Ardından da kitap bağışında bulunarak kampanyaya destek verdi.
(MŞ)

16.01.2013 17:32:51 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT