1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bakanlığın Ar-ge Merkezine Selçuk'tan Üye

Bakanlığın Ar-ge Merkezine Selçuk'tan Üye

Bakanlığın Ar-ge Merkezine Selçuktan Üye
A+A-

Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Musa Özcan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Merkezi Değerlendirme ve Denetlem

Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Musa Özcan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Merkezi Değerlendirme ve Denetleme Komisyonu üyeliğine seçildi.
İki bakanlık temsilcisinin yanı sıra biri Ankara Üniversitesi, diğeri Selçuk Üniversitesi'nden olmak üzere iki akademisyenin yer aldığı toplam 4 kişilik komisyon, kamu adına Ar-Ge çalışmaları yapan firmaların Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na başvurmaları halinde dosyalarını inceleyip kamusal imkanlardan faydalanabilmelerine imkan sağlayacak. Komisyonun araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin desteklenmesine ilişkin önemli sorumluluklar üstlendiğini ifade eden Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Musa Özcan, "Ar-Ge özelliği taşıyan firmaların dosyalarının incelenmesi, değerlendirilmesi ve denetlenmesi noktasında gerekli hassasiyetleri göstererek, firmaların kamusal imkanlardan en iyi şekilde faydalanmalarına imkan tanıyacağız" dedi.
(SA-FM-Y)

11.02.2013 11:46:58 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT