1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bakan Yılmaz Toplantı Sırasında Depreme Yakalandı

Bakan Yılmaz Toplantı Sırasında Depreme Yakalandı

Bakan Yılmaz Toplantı Sırasında Depreme Yakalandı
A+A-

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Bingöllü olarak depremlere alışık olduğunu ifade ederek, “Geçmişi hiçbir zaman unutmamamız lazım. O acılardan ders çıkarıp, gelecekte bir daha öyle acılar yaşamamak için sivil toplumuyla...

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Bingöllü olarak depremlere alışık olduğunu ifade ederek, “Geçmişi hiçbir zaman unutmamamız lazım. O acılardan ders çıkarıp, gelecekte bir daha öyle acılar yaşamamak için sivil toplumuyla, özel sektörüyle, hükümetiyle, kamu kurumuyla her kesimin çok daha duyarlı davranması lazım” dedi. 


Bazı gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Van’a gelen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nda (DAKA) düzenlenen toplantıya katıldı. Bakan Yılmaz ve beraberindekiler, toplantı sırasında meydana gelen 3.8 büyüklüğündeki depreme yakalandı. Soğuk kanlılıklarını kaybetmeyen Bakan Yılmaz ve beraberindekiler toplantıya devam ettiler. Toplantı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Yılmaz, bunlara alışacaklarını ifade ederek, “Ülkemiz biliyorsunuz deprem kuşağında. Fay hatlarının olduğu bir bölge. Ben deprem sırasında nöbetçi bakan olarak ta çok yaşadım bunları. Sürekli bir şekilde sarsıntılarla yaşadık o dönem. Ayrıca Bingöllü olarak ta alışığım bu deprem işine. Önemli olan bizim sağlam zeminlerde gerçekten tekniğine uygun, deprem koşullarını uygun yapılanmayı sağlamamızdır. Bunu yaptıktan sonra Allah’ın izniyle bizde bir sorun sıkıntı kalmıyor. Bu işleri gündelik hayatta yaşayan ülkeler var biliyorsunuz. Hiçbir sorun sıkıntı olmuyor. Van’da da giderek yapı stokumuz çok daha kaliteli hale geldi. Binalarımız elden geçirildi. Yeni binalar yapıldı. Ama bundan sonra da çok çok dikkatli olmamız lazım. Geçmişi hiçbir zaman unutmamamız lazım. Dersler çıkarmamız lazım. Çok acı yaşadık tabi. O acılardan ders çıkarıp, gelecekte bir daha öyle acılar yaşamamak için sivil toplumuyla, özel sektörüyle, hükümetiyle, kamu kurumuyla her kesimin çok daha duyarlı davranması lazım. Ben bu bilincin Van’da oluştuğuna inanıyorum. İnşallah bu bilinçle önümüzdeki yıllarda da çok daha iyi yapı stoku oluşacak Van’da. O zaman bu tür şeylerde hiç endişe etmemize gerek kalmayacak. Haber değeri de olmayacak bu işlerin” dedi.

\"\"

A+A-

HABERE YORUM KAT