1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bakan Yıldırım'dan 'gişe' Açıklaması

Bakan Yıldırım'dan 'gişe' Açıklaması

Bakan Yıldırımdan gişe Açıklaması
A+A-

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, köprü ve otoyollarda gişe ve paravanların kaldırılacağı açıklamasına açıklık getirdi. Bakan Yıldırım, "Gişeleri kaldırıp yukarıdaki bölüm,

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, köprü ve otoyollarda gişe ve paravanların kaldırılacağı açıklamasına açıklık getirdi. Bakan Yıldırım, "Gişeleri kaldırıp yukarıdaki bölüm, kemer var. O kemerde algılayıcılar var. Yolda engel yokmuş gibi geçecekler" dedi.
Bakan Yıldırım, Hızlı Geçiş Sistemi'nin (HGS) Kartlı Geçiş Sistemi (KGS) yerine getirilen bir sistem olduğunu belirterek, "HGS, KGS yerine getirdiğimiz yeni bir sistem. KGS'de kart okutmak suretiyle araba duruyordu, yarım dakikaya varan süre alıyordu. Trafik akışı yavaşlıyordu. OGS de belirli hızla geçiyordu. Bunda da bekleme yok, direkt geçiyor. Bundan sonraki adımda gişeler var. Bu sırayı tutturmak için yavaşlıyor, 'çarpmayayım' diyor, tereddüt yaşıyor. Gişeleri kaldırıp yukarıdaki bölüm, kemer var. O kemerde algılayıcılar var. Yolda engel yokmuş gibi geçecekler. PTT Genel Müdürlüğü, Karayolları ile ortak çalışıyorlar. HGS'de gayet başarılı bir uygulama oldu. 1 milyon 50 bin kullanıcı oldu. Gişeler her yerde geçerli. Bu sorun ağırlıklı olarak köprülerde ve otoyollarda mevcut" dedi.
(AH-CC-Y)

05.01.2013 17:00:52 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT