1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bakan Şimşek, Twıtter'dan Mükelleflere Müjde Verdi Sinan Uslu Ankara

Bakan Şimşek, Twıtter'dan Mükelleflere Müjde Verdi Sinan Uslu Ankara

Bakan Şimşek, Twıtterdan Mükelleflere Müjde Verdi  Sinan Uslu    Ankara
A+A-

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 3 aylık geçici vergi beyannamelerinin verilme süresini 18 Şubat 2013 Pazartesi günü sonuna kadar uzattıklarını bildirdi. Bakan Şimşek, sosyal paylaşım sitesi Twitter üz

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 3 aylık geçici vergi beyannamelerinin verilme süresini 18 Şubat 2013 Pazartesi günü sonuna kadar uzattıklarını bildirdi.
Bakan Şimşek, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, 3 aylık geçici vergi beyannamelerinin verilme süresini 18 Şubat 2013 Pazartesi günü sonuna kadar uzattıklarını kaydetti.
Yüksek seyreden petrol fiyatları, Avrupa Birliği'ndeki (AB) resesyon ve jeopolitik gerginliklere rağmen cari açığın 2012 yılında 48,9 milyar dolara gerilediğini vurgulayan Şimşek, "Böylece cari açığın gayri safi yurt içi hasıla (GSYH)'ya oranı 2012 yıl sonunda yaklaşık yüzde 6 seviyesine inmiştir; açık bir önceki yıla göre 28.4 milyar dolar azalmıştır. Ülkemize giren küresel sermaye cari açığın 16,8 milyar dolar üstünde gerçekleşmiş, yani açığın finansmanında herhangi bir sıkıntı olmamıştır. Önümüzdeki dönemde de cari açığı daha düşük seviyelere indirmek için yapısal reformları hızla uygulamaya devam edeceğiz" dedi.
(SU-YHY-Y)

13.02.2013 14:43:59 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT