1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bakan Şahin'den 'fatma Kotan' Açıklaması

Bakan Şahin'den 'fatma Kotan' Açıklaması

Bakan Şahinden fatma Kotan Açıklaması
A+A-

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Ardahan Milletvekili Fatma Salman Kotan'ın durumunun iyi olduğunu belirterek, "Toplum olarak hepimiz onun yanındayız. Herkes olumlu bir şekilde destek ve

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Ardahan Milletvekili Fatma Salman Kotan'ın durumunun iyi olduğunu belirterek, "Toplum olarak hepimiz onun yanındayız. Herkes olumlu bir şekilde destek veriyor. Hızlı bir şekilde toparlanıp meclise gelip çalışmalara başlayacak" dedi.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Altındağ Koza Şiddet Önleme Ve İzleme Merkezi'nin açılışının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Ardahan Milletvekili Fatma Salman Kotan ile ilgili gelişmelerin hatırlatılması üzerine Şahin, "Bu konuda ben bütün açıklamamı yaptım. Büyük bir samimiyetle verdiğimiz desteği anlattım. Şiddeti toplumsal bir sorun olarak görüp kurumsal kapasitemizi artırıyoruz. Cevabını verdiğimiz konuyla ilgili sürekli soru sorarsanız bunun bir anlamı yok. Koruma talep edilmesiyle ilgili konuyu Fatma Hanım'a soracaksınız benim konuyla alakam yok. Gerekli desteğimizi verdiğimizi beyan ettim. Ben kurumsal olarak yapılacaklardan sorumluyum. Bireysel olarak verilecek cevap Fatma Hanım'dadır. O cevabı ben size veremem" diye konuştu.
Bir gazetecinin "Koruma talebi şiddet sonrasında mı verilir, yoksa normalde de birisine verilebilir mi?" şeklindeki sorusu üzerine Bakan Şahin, "Zaten şiddet kararı mahkeme kararıyla verilir. Acil durumlarda da kolluk kuvvetlerimiz koruma tedbiri alıyor. Durum bize intikal ettiği zaman hemen harekete geçtik. Hemen valimizle konuştuk. Emniyet müdürümüzle Ankara'da gerekli tedbiri aldık. Milletvekilimiz olsun ya da olmasın bize intikal eden her olayda biz aynı duyarlılıkla hareket ediyoruz. Kim olursa olsun bu zamana kadar bize ulaşmış her vakada aynı yol ve yöntemi uyguluyoruz. Yani milletvekilimize özel bir şey de yapmadık" şeklinde konuştu.
Kotan'la telefonda konuştuğunu ifade eden Şahin, "Yanına gittim, gayet iyi hızlı bir şekilde düzeliyor. Toplum olarak hepimiz onun yanındayız. Herkes olumlu bir şekilde destek veriyor. Hızlı bir şekilde toparlanıp meclise gelip çalışmalara başlayacak" açıklamasında bulundu.
(PS-ÖZ-Y)

06.12.2012 13:03:33 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT