1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bakan Müezzinoğlu Ek Ödeme Yapılmayacağı Haberlerini Yalanladı

Bakan Müezzinoğlu Ek Ödeme Yapılmayacağı Haberlerini Yalanladı

Bakan Müezzinoğlu Ek Ödeme Yapılmayacağı Haberlerini Yalanladı
A+A-

Performansa dayalı ek ödeme sisteminin kalktığı ve sağlık çalışanlarına ek ödeme yapılmayacağına yönelik haberler, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yalanlandı. Başbakan Recep Tayyip Erdo

Performansa dayalı ek ödeme sisteminin kalktığı ve sağlık çalışanlarına ek ödeme yapılmayacağına yönelik haberler, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yalanlandı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Slovakya ziyaretine katılan Sağlık Bakanı, TRT Haber'e yaptığı açıklamada; "Sağlık çalışanlarımız mağdur olmayacak" dedi.
Performansa dayalı ek ödeme sisteminin kalktığı ve sağlık çalışanlarına ek ödeme yapılmayacağı yönündeki haberleri yalanlayan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Ben zaten gelmeden önce imzaladım. İşin prosedürü, 2005'te imzalanan 2012'ye kadar. Önümüzdeki günlerde o çözülecek, yani orada bir sıkıntı olmaz" diye konuştu.
Geriye dönük ek ödemelerin yapılacağı sinyalini veren Bakan Müezzinoğlu, "Sağlık çalışanlarımız bu anlamda mağdur olmayacak. O hakları hiçbir zaman kaybolmaz, neticede kazanılmış haktır. Bir ay sonra alıyorsa, bir ay sonra birikenle birlikte alacaktır" ifadelerini kullandı.
(DY-ÖK-Y)

06.02.2013 16:06:07 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT