1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bakan Kılıç: "islamofobi, Sadece Müslümanların Meselesi Değildir" İstanbul

Bakan Kılıç: "islamofobi, Sadece Müslümanların Meselesi Değildir" İstanbul

Bakan Kılıç: islamofobi, Sadece Müslümanların Meselesi Değildir  İstanbul
A+A-

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, İslamofobi'nin sadece Müslümanların meselesi olmadığını belirterek, "Bu sorunun küresel bir sorun olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Terörist gösterilmek istenen, İslam

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, İslamofobi'nin sadece Müslümanların meselesi olmadığını belirterek, "Bu sorunun küresel bir sorun olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Terörist gösterilmek istenen, İslam dinine yaftalanmaya çalışılan bu imajı silmeye çalışacağız" dedi.
Bakan Kılıç, Maltepe Üniversitesi'nde Gençlik ve Spor Bakanlığı'nca düzenlenen "Genç Gazeteciler-İslamofobi" konulu panelin açılış konuşmasını yaptı. Bakan Kılıç, "İslamofobi konulu panel, esasında küresel bir sorunu keşfetme ve bu sorunun çözümüne yönelik akılcı üretim yapmak amacıyla düzenlendi. İslamofobi'yi sadece Müslümanların meselesi olarak ele almak doğru değil. Bu mesele, küresel bir meseledir. Küresel problem algısı olarak tartışılmadığı sürece sonuca ulaşılamaz. Türk gazeteciler ve yabancı gazetecileri bir araya getirerek sorunun küresel bir sorun olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Bu katkıyı uzun süreli bir bakış açısı kazandırmayı amaçlıyoruz. Müslümanlara atfedilen yanlışlıkları tartışacağız 2 gün boyunca. İmaj sorununun boyutlarını ele alacağız. Terörist gösterilmek istenen, İslam dinine yaftalanmaya çalışılan bu imajı silmeye çalışacağız" diye konuştu.
(ET-OK-Y)

26.01.2013 12:43:34 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT