1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bakan Günay'dan Surların Onarımı İçin Destek İstendi

Bakan Günay'dan Surların Onarımı İçin Destek İstendi

Bakan Günaydan Surların Onarımı İçin Destek İstendi
A+A-

Malatya'da bir heyet, Kültür Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ı ziyaret ederek Battalgazi Kalesi'nin surlarının onarımının Kültür ve Turizm Bakanlığının yatırım programına alınmasını istedi. Edinin bil

Malatya'da bir heyet, Kültür Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ı ziyaret ederek Battalgazi Kalesi'nin surlarının onarımının Kültür ve Turizm Bakanlığının yatırım programına alınmasını istedi.
Edinin bilgiye göre, AK Parti Malatya Milletvekilleri Mustafa Şahin ve Cemal Akın ile Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Kültür Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ı makamında ziyaret etti.
Ziyarette, Battalgazi Kalesi'nin surlarının onarımının Kültür ve Turizm Bakanlığının yatırım programına alınması talep edildi.
Kültür Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın; 19 metrelik Sıptırız Kapısı, 27 metrelik Sıptırız Kapısı'nın kuzey tarafı ve 30 metrelik Sıptırız Kapısı'nın güney tarafı olmak üzere 76 metresi tamamlanan Battalgazi Kale surlarının 1. Etap olan toplam 550 metrelik kısmının onarımı için Kültür ve Turizm Bakanlığının yatırım programına alınması için çalışmaların devam ettiğini ifade ettiği bildirildi.
(NA-Y)

04.01.2013 17:07:12 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT