1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bakan Günay'dan Karşılama Tepkisi

Bakan Günay'dan Karşılama Tepkisi

Bakan Günaydan Karşılama Tepkisi
A+A-

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Yatağan'da bulunan Stratonikie Antik Kenti'nde Aydın Valisi'nin kendisini karşılamak için beklediğini öğrenince "Ne karşılaması kardeşim. Kim haber veriyor bunl

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Yatağan'da bulunan Stratonikie Antik Kenti'nde Aydın Valisi'nin kendisini karşılamak için beklediğini öğrenince "Ne karşılaması kardeşim. Kim haber veriyor bunlara. Herkes işine baksın" diye tepki gösterdi.
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, bir dizi inceleme için Muğla'ya geldi. Bakan ilk olarak Muğla'nın Milas ilçesinde incelemelerde bulundu. Bakan Günay, Milas ziyaretinden sonra Yatağan ilçesindeki Stratonikeia Antik Kenti'ne geldi. Müzeler Genel Müdürü Murat Süslü, Muğla Vali Yardımcısı Ahmet Ali Barış, Yatağan Kaymakamı Hasan Tanrıseven ile birlikte antik kente gelen Bakan Günay'ı Stratonikeia Antik Kenti Kazı Başkanı Doç. Dr. Bilal Söğüt karşıladı. Programda olmamasına karşın antik kenti ziyaret eden Bakan Günay, antik kentin kendisi için çok ayrı bir yeri olduğunu ve kazı başkanının çalışkanlığı nedeniyle bu ilgiyi hak ettiğini söyledi.
Stratonikeia Antik kenti ziyaretinin ardından Aydın'ın Kuşadası ilçesine hareket edecek olan Bakan Günay'a, Aydın Valisinin kendisini karşılayacağı bilgisi verildi. Günay da, "Ne karşılaması kardeşim. Kim haber veriyor bunlara. Ben karşılama falan istemiyorum ya. Herkes işine baksın hayır olmaz" diye karşılık verdi. Antik kentte yeni gün yüzüne çıkarılan maskları ve antik tiyatroyu inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi alan Günay, daha sonra antik kentten ayrıldı.
(MK-MB-HO-Y)

04.01.2013 17:58:19 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT