1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bakan Günay: "her An Her Şey Olabilir"

Bakan Günay: "her An Her Şey Olabilir"

Bakan Günay: her An Her Şey Olabilir
A+A-

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine değişikliğine ilişkin açıklamasıyla ilgili olarak, "Her an her şey olabilir. Hiçbir görev kimsenin mülkü değil. Nihayet

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine değişikliğine ilişkin açıklamasıyla ilgili olarak, "Her an her şey olabilir.
Hiçbir görev kimsenin mülkü değil. Nihayet millet adına bu görevlerimizi yapıyoruz. Sayın Başbakan, kiminle çalışmak isterse kendi takdirleridir" dedi.
Bakan Ertuğrul Günay, incelemelerde bulunduğu Amasya'nın Merzifon ilçesinde basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Gazetecilerin Başbakan Erdoğan'ın kabine değişikliğiyle ilgili "Her an her şey olabilir" açıklamasına ilişkin soruya Bakan Günay, "Her an her şey olabilir" diyerek Başbakan ile aynı cevabı verdi. Günay, şöyle devam etti:
"Arkadaşlar, hepimiz görevimizi yapıyoruz. Hiçbir görev kimsenin mülkü değil. Nihayet millet adına bu görevlerimizi yapıyoruz. Sayın Başbakan, kiminle çalışmak isterse kendi takdirleridir. Ne zaman değişiklik isterse o zaman Sayın Cumhurbaşkanı ile mutabakatla bunu gerçekleştirirler. Biz, bize emanet edildikçe görevi, emaneti başımızın üstünde, üzerinde taşımaya çalışırız. Bizim işimiz budur. Soruların muhatabı biz değiliz."
Beraberinde Amasya Valisi A. Celil Öz, AK Parti Amasya milletvekilleri Naci Bostancı ile Avni Erdemir, Merzifon Kaymakamı M. Fatih Geyim ve Belediye Başkanı M. Kadri Aydınlı ile birlikte açılışını yaptığı Akif Gülle Kültür Merkezi'nde inceleme yapan Günay, Türkiye'nin turizmde 100'üncü yıl hedefini 90'ncı yılda gerçekleştirmiş durumda olduğunu söyledi.
(MÇ-SLH-CC-Y)

11.01.2013 13:23:40 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT