1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bakan Güler: "çözüm Sürecinde Herkes Elini Taşın Altına Koysun"

Bakan Güler: "çözüm Sürecinde Herkes Elini Taşın Altına Koysun"

Bakan Güler: çözüm Sürecinde Herkes Elini Taşın Altına Koysun
A+A-

İçişleri Bakanı Muammer Güler, "Bizim birliğimize, huzurumuza göz dikenlerin bu işten vazgeçmelerini istiyoruz. Çözüm sürecinde herkes elini taşın altına koysun. Herkes samimiyetle davransın. Türkiye'

İçişleri Bakanı Muammer Güler, "Bizim birliğimize, huzurumuza göz dikenlerin bu işten vazgeçmelerini istiyoruz. Çözüm sürecinde herkes elini taşın altına koysun. Herkes samimiyetle davransın. Türkiye'nin geleceğini beraber inşa edelim. Çocuklarımız bizden bunu bekliyor" dedi.
Bir dizi ziyaret ve açılış için Mardin'de bulunan İçişleri Bakanı Muammer Güler, Midyat ve Ömerli ilçelerini ziyaret etti. Mardin Valisi Turhan Ayvaz ve Belediye Başkanı Beşir Ayanoğlu ile birlikte Midyat Belediyesi'ni ziyaret eden Bakan Güler için belediye önünde kurbanlar kesildi. Bir süre Belediye Başkanı Şeyhmus Nasıroğlu ile görüşen İçişleri Bakanı Güler, daha sonra Midyat esnafını ziyaret etti. Vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan Bakan Güler, daha sonra AK Parti Midyat İlçe binasının açılışını yaptı. Burada bir konuşma yapan Güler, barış sürecinin başlaması ile birlikte bu yolda herkesin elini taşın altına koyma vaktinin geldiğini söyledi. Türkiye'nin önündeki prangalardan artık kurtulması gerektiğini belirten Güler, ortak geleceğe, ortak hedeflere hep birlikte bakmak gerektiğini kaydetti. Bakan Güler, "Farklılıkları, çeşitlilikleri zenginlik sayarak, hangi etnik kökenden olursa olsun, hangi inançtan olursa olsun biz bu topraklarda yüzyıllarca beraber hoşgörü içinde, uzlaşı içinde birbirimize hakkına, hukukuna saygı göstererek yaşadık. Midyat ve Mardin bunun örneği olmuştur. Birlik ve beraberliğin artık bozulmasını istemiyoruz. Bizim birliğimize, huzurumuza göz dikenlerin bu işten vazgeçmelerini istiyoruz. Çözüm sürecinde herkes elini taşın altına koysun. Herkes samimiyetle davransın. Türkiye'nin geleceğini beraber inşa edelim. Çocuklarımız bizden bunu bekliyor. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmazsın" dedi.
(MA-YRT-CC-Y)

04.02.2013 15:04:45 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT