1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Bakan Fakibaba, Sürekli Eğitim Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi

Bakan Fakibaba, Sürekli Eğitim Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi

Bakan Fakibaba, Sürekli Eğitim Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi
A+A-

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakibaba’nın katılımıyla Van Büyükşehir Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi’nin açılışını gerçekleşti.

Bir dizi ziyaret ve açılış programına katılmak üzere Van’a gelen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakibaba, Van Büyükşehir Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi’nin açılış törenine katıldı.

Kette çeşitli temalarda bulunan Bakan Fakibaba, esnaf ziyaretinin ardından Sürekli Eğitim Merkezi'ne geçti. Burada kurdele kesiminin ardından eğitim merkezini gezen Fakibaba, eğitim gören öğrencilerle sohbet etti.

Burada öğrencilere hitap eden Fakibaba, “Birbirinize sahip çıkın arkadaşlar, farklı fikirlerden olabilirsiniz ama bir ülkemiz, bir Vanımız, bir bayrağımız var. Buna sahip çıkalım. Sizler bizim her şeyimizsiniz, sizlerle her şey daha iyiye gidecek. Van’ı, Edirne'si, Urfa'sı aynı. Ne kadar güzel burada farkı insanlar var. Başı açık olan var, kapalı olan var, Kürdü, Türkü var, var, Arabı olabilir. Yarın İranlısı gelebilir ne kadar güzel bir zenginlik. Bu zenginlik geçekten çok güzel. Gerçek bir mozaik. Yani herkes aynı şeyi düşündüğü zaman güzellik oradan çıkmıyor ama farklı olduğu zaman, farklı şeyler olduğu zaman bana göre Doğunu ve Güneydoğu’nun güzelliği de burada. Onun için sizleri yürekten seviyor ve tebrik ediyorum” dedi.

Açılış törenine Bakan Fakibaba'nın yanı sıra, Van Valisi Murat Zorluoğlu, AK Parti milletvekilleri Beşir Atalay ile Burhan Kayatürk katıldı.(iha)

A+A-

HABERE YORUM KAT