1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bakan Eroğlu 'valiler Toplantısına' Katıldı

Bakan Eroğlu 'valiler Toplantısına' Katıldı

Bakan Eroğlu valiler Toplantısına Katıldı
A+A-

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, ağaçlandırmanın önemine işaret ederek, "2013-2017 yılları arasında yeni bir eylem planı hazırladık. Bu konuda özellikle erozyon ağırlıklı yerlere ve barajların

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, ağaçlandırmanın önemine işaret ederek, "2013-2017 yılları arasında yeni bir eylem planı hazırladık. Bu konuda özellikle erozyon ağırlıklı yerlere ve barajların etrafına 'yeşil kuşak ağaçlandırması' yapılması şeklinde büyük bir çalışma yapıyoruz" dedi.
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, JW Marriot Otel'de düzenlenen 'Valiler Toplantısı'na katıldı. Eroğlu, yaptığı konuşmada, Türkiye'nin enerji ithalatına yılda 55 milyar dolar ödediğini belirterek, cari açığın tamamının bu yüzden kaynaklandığını ve Türkiye'nin kalkınması açısından HES'lerin önemli olduğunu söyledi. Eroğlu, ağaçlandırmanın önemine işaret ederek, "2013-2017 yılları arasında yeni bir eylem planı hazırladık. Bu konuda da özellikle erozyon ağırlıklı, barajların etrafına 'yeşil kuşak ağaçlandırması' yapılması şeklinde büyük bir çalışma yapıyoruz" dedi.
Erozyon kontrolüne ağırlık verileceğine dikkati çeken Eroğlu, erozyon takibinin Valiler tarafından yapılmasından büyük memnuniyet duyacağına işaret etti. Eroğlu, erozyon kontrol çalışmalarının devam edeceğini ifade etti.
(EY-ÖZ-Y)

31.01.2013 21:36:37 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT