1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bakan Ergün Sekapark'ta Yürüdü

Bakan Ergün Sekapark'ta Yürüdü

Bakan Ergün Sekaparkta Yürüdü
A+A-

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Kocaeli Valisi Ercan Topaca ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, hafta sonunda Sekapark'ta yürüyüş yaptı. Kocaeli halkının yeni

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Kocaeli Valisi Ercan Topaca ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, hafta sonunda Sekapark'ta yürüyüş yaptı. Kocaeli halkının yeni yılını kutlayan Bakan Ergün, Vali Topaca ve Başkan Karaosmanoğlu, sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir yıl diledi.
Bakan Ergün, hafta sonunda Sekapark sahilinden başlayıp, Plajyolu'na kadar devam eden güzergahta yürüyüş yaptı. Bakan Ergün'e sağlıklı yaşam yürüyüşü parkurunda Vali Topaca ve Başkan Karaosmanoğlu'nun yanı sıra AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik, İl Gençlik ve Spor Müdürü Muzaffer Çintimar ile sporseverler eşlik etti.
Sekapark sahilindeki ısınma hareketleriyle başlayan yürüyüşün ardından Başkan Karaosmanoğlu, yol boyunca Bakan Ergün'e yapımı devam eden ve yapılması planlanan çalışmalarla ilgili bilgi aktardı. Bakan Ergün ve beraberindekiler, il dışına taşınması planlanan boru fabrikasının sahilde kalan kesimi ile bir zamanlar halk arasında Kamboçya olarak adlandırılan Yenimahalle sahilindeki düzenleme
Başkan Karaosmanoğlu, Seka alanının Türkiye'nin ilk endüstriyel dönüşüm alanı olarak Sekapark'a dönüştürülmesi ve halkın kullanımına sunulmasının ardından hayata geçirilen ikinci etap, piston fabrikası önünden açılan yeni yürüyüş hattı ve Yenimahalle mevkiinde devam eden düzenleme çalışmaları hakkında Bakan Ergün'e bilgi verdi.
IÇalışmaların devam ettiği alanları dikkatle inceleyen Bakan Ergün, Türkiye'nin değişim ve gelişimine paralel olarak Kocaeli'nde de son 10 yılda çok önemli değişimlerin yaşandığına dikkat çekti. Bakan Ergün, Kocaeli dışında yaşayanların ilimize geldiklerinde bu değişimi çok daha iyi fark ettiklerini de sözlerine ekledi. Bakan Ergün, İzmit Körfezi'nin çevresinde Büyükşehir tarafından oluşturulan 15 kilometrelik kesintisiz sahil bandı hattının da bu değişimin en önemli göstergesi olduğunu, yapılan çalışmaların şehrin imajına katkı sağladığını vurguladı.
Bakan Ergün'e kendileriyle sağlıklı yaşam yürüyüşüne katıldığı ve Kocaeli kentine sunduğu önemli katkılar nedeniyle teşekkür eden Başkan Karaosmanoğlu da, ''Kocaeli kentinin sağlığını düşündüğümüz gibi, Kocaeli halkının sağlığıyla da yakından ilgileniyoruz. Çevre temizliği, yürüyüş yolları, sahil çalışmaları, traking alanlarıyla sağlıklı insanlar sağlıklı şehirlerde yaşar anlayışıyla hareket ediyoruz. Sağlıklı yaşam yürüyüşlerimize Kocaeli halkıyla yeni yılda da ara vermeden devam edeceğiz'' ifadesini kullandı.
(MA-MA)

30.12.2012 12:12:50 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT