1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bakan Dinçer Elazığ'da

Bakan Dinçer Elazığ'da

Bakan Dinçer Elazığda
A+A-

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, kılık kıyafet yönetmeliğini eleştirenlere tepki göstererek, "Önceki yönetmelik ve mevcut yönetmenliği mukayese etmeden sanki bu yönetmenlikte bazı kısıtlamalar varmış

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, kılık kıyafet yönetmeliğini eleştirenlere tepki göstererek, "Önceki yönetmelik ve mevcut yönetmenliği mukayese etmeden sanki bu yönetmenlikte bazı kısıtlamalar varmış gibi göstermek bize yapılan en büyük haksızlıktır" dedi.
Bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Elazığ'a gelen Bakan Dinçer, havaalanında açıklamalarda bulundu. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, "Kıyafet özgürlüğü veya kıyafet serbestliği ülkemizde geldiğimiz demokratik seviye itibari ile yapılması zorunlu bir davranıştır. İtirazlar toplumda özgürlükler genişledikçe çözülebilir. Şunu söylemeliyiz öncelikle, önceki yönetmelik ve mevcut yönetmenliği mukayese etmeden sanki bu yönetmenlikte bazı kısıtlamalar varmış gibi göstermek bize yapılan en büyük haksızlıktır. Bu doğru bir uygulama değil. Benim bütün vatandaşlarımıza tavsiyem önceki yönetmelikteki kısıtlamaları ve uygulamaları görmeleri, ifadelendirme biçimlendirmelerini görmeleri sonra da mevcut yönetmenlikte ortaya koyduğumuz serbestliği fark etmeleri. Bu benim açımdan önemlidir. Şunu söylemeliyim mevcut yönetmelik ve eski yönetmelik arasındaki temel yaklaşım eski yönetmenlik yasakları esas alıyor, serbestlikler için bir takım istisnalar belirliyordu, bizim yönetmeliğimiz ise çok kısa bir yönetmelik ve serbestliği esas alıyor. Ama birtakım güvenlik, huzur için ön gördüğümüz yasakları istisna olarak belirliyor. Bu açıdan bakıldığında dile getirdiğimiz türden eleştirilerin haksız olduğunu ve kamuoyunu yanıltmak üzere kullanıldığını düşünüyorum" dedi.
(EK-AKK-AŞ-Y)

12.12.2012 18:03:07 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT