1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bakan Davutoğlu, Strateji Düşünce Enstitüsünde Konuştu...(1)

Bakan Davutoğlu, Strateji Düşünce Enstitüsünde Konuştu...(1)

Bakan Davutoğlu, Strateji Düşünce Enstitüsünde Konuştu...(1)
A+A-

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Gazze konusunda Mısır ile Türkiye arasında rekabet olduğu, Türkiye'nin rol çaldığı eleştirisine ilişkin, "Yeni bir fitne başl

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Gazze konusunda Mısır ile Türkiye arasında rekabet olduğu, Türkiye'nin rol çaldığı eleştirisine ilişkin, "Yeni bir fitne başlatıyorlar Türkiye ile Mısır rekabet halinde değildir. Kimse Mısır ile rekabet içinde olduğumuz rehavetine kapılmasın" dedi.
Davutoğlu, Strateji Düşünce Enstitüsünde bir konuşma yaptı. Konuşmasında Kılıçdaroğlu'nun kendisine yönelttiği Türkiye Mısırdan rol çalıyor eleştirilerine yanıt veren Davutoğlu, "Yeni bir fitne başlatıyorlar. Türkiye-Mısır ile rekabet halinde, rol çalıyorlar diyorlar. Mısır ile Türkiye bu bölgede ikili olmak için ilerliyor. Mısır'ın başarısı bizim için önemli. Mısır'ın ekonomik ve diplomatik açıdan her adımını destekliyoruz ve destekleyeceğiz. Türkiye Mısır ile rekabet halinde değildir. Kimse Mısır ile rekabet içinde olduğumuz rehavetine kapılmasın. Ortadoğu'da Mısır'ın ön plana çıkması için destek vereceğiz. Bunlar yeni soğuk savaş kültürü. Biz bu soğuk savaşı yok etmek için politika yürütüyoruz" dedi.
(EDA-ÖZ-Y)

27.12.2012 13:29:31 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT