1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bakan Çelik, Yaşar Kemal'i Ziyaret Etti

Bakan Çelik, Yaşar Kemal'i Ziyaret Etti

Bakan Çelik, Yaşar Kemali Ziyaret Etti
A+A-

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Türkiye'nin dünyaca ünlü edebiyatçılarından Yaşar Kemal'i İstanbul'daki evinde ziyaret etti. Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Türkiye'nin dünyaca ünlü edebiya

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Türkiye'nin dünyaca ünlü edebiyatçılarından Yaşar Kemal'i İstanbul'daki evinde ziyaret etti.
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Türkiye'nin dünyaca ünlü edebiyatçılarından Yaşar Kemal'i İstanbul'daki evinde ziyaret etti. İkilinin sohbeti, her ikisinin de Adanalı olması nedeniyle Adana ile başladı. Oldukça sıcak bir atmosferde geçen buluşmada edebiyattan sanata, kültür dünyasından politikaya kadar çok geniş bir yelpazede renkli konular konuşuldu. Bakan Çelik'in Türkiye'nin yüz akı olan Yaşar Kemal'e 'Yaşar Abi', Yaşar Kemal'in de Bakan Çelik'e ismiyle hitap ederek 'Ömer' demesi dikkatlerden kaçmadı. Yaklaşık iki saat süren görüşmenin 'yarıda kaldığını' düşünen ev sahibi Yaşar Kemal ve Bakan Çelik, önümüzdeki günlerde sohbete bir akşam yemeğinde devam etmek konusunda sözleşti.
(EY-CC-Y)

18.02.2013 17:31:41 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT