1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bakan Çağlayan Gazeteciler Günü'nü Kutladı Mersin

Bakan Çağlayan Gazeteciler Günü'nü Kutladı Mersin

Bakan Çağlayan Gazeteciler Gününü Kutladı  Mersin
A+A-

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, basının halkın bilgi edindiği en önemli kaynak olduğunu belirterek, bu sürecin kahramanlarının da çalışan gazeteciler olduğunu kaydetti. Bakan Çağlayan, 10 Ocak Çalış

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, basının halkın bilgi edindiği en önemli kaynak olduğunu belirterek, bu sürecin kahramanlarının da çalışan gazeteciler olduğunu kaydetti.
Bakan Çağlayan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında, basın çalışanlarının Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayan Çağlayan, demokrasinin vazgeçilmezi olan basının, demokrasinin gelişmesinde, toplumun bilgilenmesinde önemli görevler üstlendiğini, yönetenle halk arasında köprü görevi gördüğünü vurguladı. Böylesine önemli görev üstlenen basın sektöründe çalışan gazetecilerin, kar, kış, deprem, fırtına, tehlike demeden kamuoyunu bilgilendirebilmek adına özveriyle her türlü ortamda görev yaptıklarına dikkat çeken Çağlayan, "Gazeteciler bu görevlerini de zor şartlar altında yerine getirmekte, adeta toplumun gözü, kulağı, sesi olmaktadır. Basın halkın bilgi edindiği en önemli kaynaktır ve bu sürecin kahramanları çalışan gazetecilerdir. Bu vesileyle, bütün basın çalışanlarımızın '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlar, aramızdan ayrılan gazeteci arkadaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine de başsağlığı dilerim" dedi.
(KYM-Y)

10.01.2013 09:16:31 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT