1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Bakan Albayrak'tan önemli açıklamalar!

Bakan Albayrak'tan önemli açıklamalar!

Bakan Albayrak'tan önemli açıklamalar!
A+A-

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak TRT Haber'de gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Berat Albayrak enflasyonla ilgili olarak "Yıl sonu itibariyle, hedeflerimizin tamamını tutturmuş bulunuyoruz.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak TRT Haber'de gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Albayrak'ın açıklamalarından satır başları:

YIL SONU HEDEFLERİMİZİ TUTTURDUK

Bakan Albayrak, "Yıl sonu itibariyle, hedeflerimizin tamamını tutturmuş bulunuyoruz. Eylül ayında ortaya koyduğumuz hedef tutuyor. Devlet olarak verdiğimiz desteği 3 ay daha sürdüceğiz." dedi. Enflasyonla Topyekun Mücadele programı ile iligli Albayrak, "Güçlü indirim yapan da var, indirmiş gibi yapan da. Fiyatı indirmiş gibi yapanlar tespit edilecek" açıklamasında bulundu.

Bakan Albayrak, dün gece yaşanan dövizdeki dalgalanma ile ilgili, "Dün gece asya piyasalarındaki olumsuz seyirden dolayı bir dalgalanma oldu." dedi.

KOBİ VE ESNAFA YÖNELİK YENİ PAKET AÇIKLANACAK

Reel sektörle ilgili, "Küçük ve orta ölçekli işletmeler ve esnafa yönelik tüm bankalarımızla birlikte maliyetini düşürdüğümüz güzel bir paket üzerinde çalışıyoruz. Önümüzdeki günlerde bunu açıklayacağız. Tahvil ihracı ile de 1,1 milyar liralık döviz yastık altından çıktı. (SABAH)

A+A-

HABERE YORUM KAT