1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. BAKAN ALA VAN'DA TABLET DAĞITTI

BAKAN ALA VAN'DA TABLET DAĞITTI

BAKAN ALA VAN'DA TABLET DAĞITTI
A+A-

İçişleri Bakanı Efkan Ala, tabletlerle bilgiye kolay ulaşılacağını belirterek, "Dünyanın çeşitli yerlerinde, mekanlarında üretilmiş bilgi sizin evinize geliyor. Bir tek şeyi size hatırlatmak istiyorum...

 İçişleri Bakanı Efkan Ala, tabletlerle bilgiye kolay ulaşılacağını belirterek, "Dünyanın çeşitli yerlerinde, mekanlarında üretilmiş bilgi sizin evinize geliyor. Bir tek şeyi size hatırlatmak istiyorum. Kirli bilgi ile temiz bilgiyi ayırmanın yolu, sizin zihninizde" dedi. 


Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Van’a gelen Bakan Ala, Vali Aydın Nezih Doğan ile birlikte basına kapalı olarak yaptığı ziyaretin ardından Fatih Projesi kapsamında tablet dağıtımı için Selahattin Eyyübü Lisesi’ne geçti. 9. Sınıf öğrencilerine tablet dağıtan Bakan Ala, ardından kürsüde kısa bir konuşma yaptı. Bakan Ala, “Bu tabletlerle bilgiye kolay ulaşacaksınız. Dünyanın çeşitli yerlerinde, mekanlarında üretilmiş bilgi sizin evinize geliyor. Bir tek şeyi size hatırlatmak istiyorum. Kirli bilgi ile temiz bilgiyi ayırmanın yolu, sizin zihninizde. Eğer bir düşünceyle kaldığınız zaman soru sorarsanız, zihninizde ‘Acaba, doğru mudur’ diye bir test edeyim demezseniz, o size yük olur. Ama o eleştirel düşünceyle yaklaşır bilgiyi sorgular, doğruluğunu kendi ölçülerinizce test ederseniz o size yarar sağlar. Bunu anahtar olarak size sunmak istedim. Tebrik ederim. Bundan sonraki hayatınızda başarılar dilerim” dedi.


Yapılan konuşmanın ardında Van Valisi Aydın Nezih Doğan, AK Parti Van milletvekilleri Burhan Kayatürk, Gülşen Orhan, Fatih Çiftçi ve bazı kurum amirleri de öğrencilere tablet dağıttılar.

A+A-

HABERE YORUM KAT