1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bahçeşehir Minikleri Ustaları Aratmadı

Bahçeşehir Minikleri Ustaları Aratmadı

Bahçeşehir Minikleri Ustaları Aratmadı
A+A-

Antalya'nın Alanya İlçesi Bahçeşehir Koleji Alanya 4. sınıf öğrencilerinin sahnelediği "Pırtlatan Bal" adlı oyun izleyenlerden tam not aldı. Bahçeşehir Koleji Alanya 4. sınıf öğrencilerinin Aziz Nesin

Antalya'nın Alanya İlçesi Bahçeşehir Koleji Alanya 4. sınıf öğrencilerinin sahnelediği "Pırtlatan Bal" adlı oyun izleyenlerden tam not aldı.
Bahçeşehir Koleji Alanya 4. sınıf öğrencilerinin Aziz Nesin'in yazdığı "Pırtlatan Bal" adlı oyunu sergiledi. Birbirinden güzel kostümleri ile göz dolduran öğrenciler, renkli sahne dekoru önünde rollerini büyük bir ustalıkla oynadılar. Oyunun ruhunu başarıyla sahneye koyan öğrenciler velileri ve öğretmenleri tarafından ayakta alkışlandı.
Cimri bir tefecinin, eşine uşağı aracılığıyla aldırdığı bal ile başlayan hikaye, yoksul bir kadının hasta çocuğu için cimri tefecinin uşağından biraz bal istemesi ile devam eder. Sinirlenen uşak, kadına bal vermeyerek kadınla alay eder. Hasta çocuğu için bal isteyen kadın da buna sinirlenerek; baldan yiyen herkesin pırtlayarak konuşması için beddua eder. Böylelikle baldan yiyen herkes pırtlamaya başlar. Aziz Nesin'in Pırtlatan Balı, Cimri adam ve uşağın hatasını anlaması ile son bulur.
(AB-SÇ-Y)

17.01.2013 16:36:07 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT