1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. BAHÇESARAY’DA YOL ÇİLESİ

BAHÇESARAY’DA YOL ÇİLESİ

BAHÇESARAY’DA YOL ÇİLESİ
A+A-

Yılın altı ayı yolları kapalı olmasından olayı dünya ile irtibatı kesilen ilçe olarak bilinen Van’ın Bahçesaray ilçesinde 2 aydır açılamayan karayolu vatandaşın tepkisine neden oldu.


Mevsimin ilk karının ardından ulaşıma kapanan ve yapılan çalışmalar sonucu açılan Van-Bahçesaray karayolu, kış mevsimiyle birlikte tamamen kapandı. Karayolları ekipleri tarafından Van ve Bahçesaray tarafından yürütülen çalışmalara rağmen bir türlü açılamayan yol, vatandaşın tepkisine neden oldu. Önceki yıllara oranla yolun geçtiği Karapet Geçidi’nde kar kalınlığının az olduğunu öne süren vatandaşlar, 2 aydır yolun bir türlü ulaşıma açılamadığını söylediler. Yapılan çalışmaların devleti zarara sokmaktan başka bir şey olmadığını ifade eden vatandaşlar, yolun bir an önce açılmasını istediler. Bahçesaray-Bitlis karayolunu kullandıklarını ve 6 saattik yolculuğun ardından Van’a gelebildiklerini kaydeden vatandaşlar, yetkililerin bir an önce gerekeni yapmasını istediler.


Karayolları 11. Van Bölge Müdürlüğü yetkilileri de, Van-Bahçesaray karayolunda çalışmaların devam ettiğini ve yolun yeniden açılması için mücadele verdiklerini söylediler.

A+A-

HABERE YORUM KAT