1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bahçeli’den ‘koalisyona açığız’ mesajı

Bahçeli’den ‘koalisyona açığız’ mesajı

Bahçeli’den ‘koalisyona açığız’ mesajı
A+A-

MHP lideri Devlet Bahçeli, terörle mücadelenin kesintiye uğramaması için “koalisyona girmek” dahil her türlü fedakarlığa açık olduğunu söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “iktidara hukuki destek” sözlerine açıklık getirdi.

MYK toplantısında partisine hitap eden Bahçeli, terörle mücadelenin kesintiye uğramaması için “koalisyona girmek” dahil her türlü fedakarlığa açık olduğunu söyledi.

Milliyet’in haberine göre Bahçeli, “Eğer, 22 Mayıs tarihinde AK Parti’de gerçekleştirilecek kongre sonrasında bir hükümet sıkıntısı hasıl olursa, terörle mücadelenin bundan dolayı sekteye uğramaması lazım. MHP’ye ihtiyaç duyulursa, ahlaki ve hukuki çerçeve içinde her türlü teklifi değerlendiririz” dedi.

Bahçeli, “ahlaki teklif” ifadesini ise MHP’nin ‘hassasiyetlerini’ anlatarak açıkladı.

Başkanlık sistemi ve yolsuzluklarla mücadele gibi MHP’nin net bir ifadeyle ortaya koyduğu ilkelerden taviz vermesinin söz konusu olmayacağını söyleyen Bahçeli, “Yeter ki terörü bitirelim, bunun şerefi AKP’nin olsun. Biz akan kanın durmasını istiyoruz onun için her şeye varız” diye konuştu.

Bahçeli ne demişti?

MHP lideri Bahçeli, “Eğer ihtiyaç hâsıl olursa, eğer gerek duyulursa, Türkiye’nin milli ve tarihi çıkarlarını savunmak için, düne kadar hükümete verdiğimiz fiili destek hukuki bir boyut alabilecek” demişti.

A+A-

HABERE YORUM KAT