1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bahçeli-Türkeş görüşmesi

Bahçeli-Türkeş görüşmesi

Bahçeli-Türkeş görüşmesi
A+A-

Meclis Genel Kurulu’nda dokunulmazlıkların kaldırılmasını öngeren teklifin ilk tur oylaması tamamlandı. Görüşmelerin sürdüğü kurulda MHP Genel Başkanı Bahçeli ve Başbakan Yardımcısı Türkeş arasında bir görüşme gerçekleşti.

TBMM Genel Kurulu’nda dokunulmazlıkların kaldırılmasını öngeren teklifin ilk tur oylaması tamamlandı.

Dokunulmazlıklarla ilgili Anayasa değişiklik teklifinin görüşmelerinin sürdüğü Genel Kurul’da Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş arasındaki görüşme gerçekleşti.

Türkeş, teklifin ikinci maddesi için oy kullanmaya giderken MHP grubunun ilk sırasında oturan Bahçeli ile bir süre sohbet etti.

Kısa süren sohbetin ardından Türkeş oyunu kullanmak üzere Bahçeli’nin yanından ayrıldı.

bahçeli-türkeş

Türkeş, 7 Haziran seçimlerinden sonra MHP’den istifa ederek, kurulan seçim kabinesine Başbakan Yardımcısı olarak girmişti.

Bahçeli, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun seçim hükümeti için yaptığı bakanlık davetine olumlu yanıt veren Türkeş’e “Tarih turnusol kâğıdı gibidir; ihanetle sadakati tasnif etmekle kalmaz, geleceğin hafızasına nakleder. Vatan sabırdır; mirasyediler idrak edemez” demişti.

Türkeş de “mirasını yedi diyorlar, yediysem de bu dinen helaldir, hukuken haktır. Ama Türkeş’in mirasının yendiği yerler için haramdır (başkaları yiyorsa). Ben hala MHP’deyim. MHP’li olan bir kişi oyları nasıl böler?” yanıtını vermişti.

A+A-

HABERE YORUM KAT