1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bahçeli: AKP'nin yanındayız

Bahçeli: AKP'nin yanındayız

Bahçeli: AKP'nin yanındayız
A+A-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli grup toplantısında konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "AKP terörle mücadele ettiği sürece, diğer eleştirilerimiz baki kalmakla birlikte yanındayız. Azami sorumluluğumuzu yerine getireceğiz" dedi.

Bahçeli, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki (TBMM) grup toplantısında konuşuyor.
 
Bahçeli'nin açıklamaları şöyle: Bugün Türkiye iki sürecin de aynı anda karşımıza çıkardığı sorunlarla boğuşmaktadır. Ülkemiz uluslararası komplo süreciyle üst bağlılığa itilmiş, etnik ayrışma ve milli kimliği kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştır. Düşe kalka gelinen bu aşamadan sonra hükümet başta AB ilişkileri, küresel irtibatların sonu karanlık bir maceraya dönüşmeden milli gerçeklere uygun şekilde gözden geçirmelidir.

AB’nin beklentileri, dayatmaları ön plandadır. AKP gönüllü girdiği, sonra da eleştirdiği AB’nin çekim alanından uzaklaşamamaktadır. Davutoğlu ve Merkel beraberce Nizip’teki mülteci kampını gezdi. İki başbakan Mart’ta Brüksel’de yapılan ve tahminlerin ötesinde yük bindiren geri kabul anlaşmasını teyit etmiştir. Türkiye’ye ev ödevi verilen 72 maddenin yerine getirilmesi halinde vize muafiyetini kolaylaştıracaklarını söylemiştir. Davutoğlu haklı olarak vize muafiyetinin haklı olduğunu söylemiştir.

Suriyeli mülteciler sadece Avrupa için değil, Türkiye için de öncelikle ele alınması gereken bir külfettir. Türkiye mülteci deposu, yuvası, AB sınır kapılarında bekleyen kiralık bekçisi olamayacaktır. Milli onurumuz asla hafife alınamayacaktır. Meselenin bir başka garip ve çelişkili tarafıysa AB’nin Suriyelilerin yanı sıra başka ülkelerden gelen mültecileri de iade etmesidir. Bizim nazarımızda Türk vatanına yerleşmenin bedeli asla ölçülemeyecektir.

Zorda kalmışlara, çaresizlik içinde kıvrananlara, vatanından ayrı düşen kardeşlerimize Türk milleti yardım elini uzatacaktır ancak mülteci yığılmasının, Suriye kaosunun sınır il ve ilçelerimize nasıl bir fatura çıkaracağını kestirmek zor değildir. Kilis perişandır. Terör örgütlerinin adeta açık hedefidir.

AKP hükümetinin yanındayız
MHP Kilisli kardeşlerimizin yanında kaya gibi duracaktır. Kimse bizden AKP gibi yüz çevirmemizi beklememelidir. Kilis Türklüğün kalbidir. Arzu ederdik ki, Merkel’le Davutoğlu Kilis’e gitselerdi. Bizim içimizi acıtan Davutoğlu’nun sessizliği ve acizliğidir.

Para ve vize muafiyetini elde ettik sayalım, sorun ortadan kalkacak mı? Davutoğlu Merkel’in önünde “Suriyeli mültecilerin umut günüdür” diyor. Tamam da, Türk vatandaşlarının umut günü ne zaman olacak? KCK’nın eşbaşkanlarından bir fitne başı devletin operasyonları sürdürmesi halinde sözde savaşı genişleteceklerini söylemektedir. Türkiye’nin silah bırakması gerektiğini haince dillendirmekte, ABD’yle direkt temas halinde olduğunu söylemektedir. Bunların provokasyonu alttan mı alınacaktır?

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT