1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Baharın Müjdecisi Çiğdemler Erken Çiçek Açtı

Baharın Müjdecisi Çiğdemler Erken Çiçek Açtı

Baharın Müjdecisi Çiğdemler Erken Çiçek Açtı
A+A-

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde kış ayı olmasına rağmen havaların ılıman gitmesiyle birlikte baharın müjdecisi çiğdemler rengarenk yüzlerini erken gösterdi. Bu yıl önceki yıllara oranla daha ılıman

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde kış ayı olmasına rağmen havaların ılıman gitmesiyle birlikte baharın müjdecisi çiğdemler rengarenk yüzlerini erken gösterdi.
Bu yıl önceki yıllara oranla daha ılıman bir kış mevsimi yaşanan ilçede çiğdemlerin erken çıkarak doğaya ayrı bir güzellik katması herkesi şaşırttı. Özellikle ilçe mezarlığında cenaze defni esnasında her tarafta çiğdem çıktığını gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemediler.
73 yaşındaki Ethem Yücel, " Bu yaşıma geldim ilk defa çiğdemlerin cemre düşmeden çıktığını gördüm. Baharı müjdeleyen çiğdemlerin çiçek açması küresel ısınmanın mevsimleri değiştirdiğinin de göstergesidir. Çünkü kış ayları olmasına rağmen bu yıl ilçemizde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üstünde seyrediyor. Bunun sonucunda çiğdemler yaklaşık bir ay önceden çiçek açtı" diye konuştu.
(MU-EFE)

31.01.2013 12:15:18 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT